Čchi-kungové ústrania so Zunou sú zamerané na čas a priestor.
Čas a priestor pre vnorenie sa do hĺbky svojho tela, aby sme zacítili esenciálnu prítomnosť čchi a naučili sa s ňou v tichosti, pokoji, no v hlbokej intenzite pracovať.

Všetko, čo potrebujeme o svojom tele a jeho čchi vedieť, máme v ňom. Nezaoberáme teda niečím novým, ale tým, čo v sebe už dávno máme a čo „len“ potrebujeme zase vyniesť do vedomia a fyzickej skúsenosti.

V teórii, no hlavne v praxi sa venujeme anatómii hmotných častí tela, ktoré prirodzene spolupracujú s energetickou anatómiou toku čchi. Cez pohyb pracujeme s meridiánmi a energetickými centrami metódou kultivácie čchi v tele, ktorá ponúka zharmonizovanie jej toku, následne dokonca aj jej zmnoženie a tým aj aktiváciu samoliečiacich mechanizmov tela. Tá zahrňujú dýchanie, vedenie pohybu čchi cestou meridiánov, jej tok cez päť fáz (päť elementov), očisťovanie orgánov, vnútornú vizualizáciu a meditáciu. Telu ponúkame vyskúšať si prácu s čchi cez jednoduché cvičenia, pohybové improvizácie, ale aj cez staré osvedčené formy čchi-kungu ako napríklad Osem kusov brokátu.

Jednotlivé retraty sú zamerané aj na špecifiká, ktorým v danom ročnom období čchi nášho tela potrebuje venovať pozornosť. Napríklad čchi-kung zameraný na podporu imunity pred zimným obdobím, detoxikáciu organizmu na jar a podobne.
Retreaty (ústrania) odporúčam všetkým, ktorí cítia zodpovednosť za svoje zdravie a chcú ho udržiavať v dobrom stave aj vlastným pričinením a ktorí ocenia intenzívne niekoľko dňové vnorenie sa do seba.

Termíny a miesta
17. – 20. september 2020 – Pangea Meetingpoint, Orlické hory (CZ) a Jičín – projekt Bdelosť tela – obsadené 
17. a 18. október 2020 – Zvolen, štúdio Anahata – čítaj viac
23. – 26. október 2020 – Pangea Meetingpoint, Orlické hory (CZ) a Jičín – projekt Bdelosť tela – obsadené 
27. – 30. máj 2021 – Wuwei Qigong Retreat, Centrum Surya, Biele Karpaty (SK) – prihlásenie cez formulár nižšie

Čchi-kung je aj súčasťou taoistických ústraní, takže ho možno absolvovať aj tam
7. – 10. január 2021 – Zimné taoistické ústranie, Centrum Surya, Biele Karpaty (SK) – čítaj viac

Cena (v centrách Pangea a Surya)
149 € / Cena pre študentov Školy shiatsu 129 €
storno

Prihláste sa na retreat:

Odpíšte kód: captcha

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

 

Share Button