Čchi-kung pre telo a dušu
september-december 2020 a január-marec 2021

štvrtky  / Yogahouse_Bratislava – momentálne sme v live stream zoom režime – možno sa pripojiť

Energia v našom tele, ktorú taoisti nazývajú čchi, potrebuje plynulo telom prúdiť, aby mu zabezpečovala harmonické fungovanie. Ak neprúdi plynulo, dostávame sa do nerovnováhy a „otvárame tým dvere“ bolestiam a chorobám. Čchi-kung je prastará metóda kultivácie energie v tele, ktorá ponúka zharmonizovanie jej toku, následne dokonca aj jej zmnoženie a tým aj aktiváciu samoliečiacich mechanizmov tela. Čchi-kung bol oddávna považovaný za súčasť medicíny, hlavne prevencie. Je teda vynikajúcim prostriedkom na vytvorenie základnej stability zdravia.
Na svojich hodinách sa zameriavam na prax vnútornej kultivácie cez jednoduché cvičenia. Tie zahrňujú dýchanie, vedenie pohybu cestou meridiánov, tok čchi cez päť fáz (päť elementov), očisťovanie orgánov, vnútornú vizualizáciu a meditáciu. Nedržím sa fixných foriem, skôr ponúkam telu vyskúšať si prácu s čchi cez jednoduché pohybové improvizácie. Čchi-kung odporúčam všetkým, ktorí cítia zodpovednosť za svoje zdravie a chcú ho udržiavať v dobrom stave aj vlastným pričinením.

Na jeseň 2020 budú hodiny zamerané na aktiváciu toku čchi v meridiánoch a posilnenie imunity.

Deň / Dátum / Čas / miesto
štvrtky / 16:45 – 17:55 / YogaHouse
Vzhľadom na lock down prenesené do zoom priestoru, možno sa teda pridať. Dúfame, že od januára budeme zase naživo v YogaHouse.
14.1. – 25.3. 2021
Prihlasovanie cez Yogahouse

Cena
8 € / lekcia

Hodiny vedie Zuna

Pozri aj
Taoistické ozdravné meditácie
Čchi-kungové retreaty
Zimné taoistické ústranie

Share Button