V októbri 2021 vyšla Zune tretia kniha CVIČENIE AKO LIEK. Po dvoch teoretických knihách, je táto viac praktická. Vznikala v čase covidových lock-downov, kedy Zuna intenzívne cvičila čchi-kung online so svojimi študentami. Vznikla ako potreba zdôrazniť čisté inštrukcie k cvičeniam, dať cvičeniam filozofický i anatomický kontext a zároveň podnietiť nováčikov k cvičeniu.

Ak chce dnes človek efektívnejšie prispieť k svojmu zdraviu a obrane pred vonkajšími patogénmi, kam patria aj vírusy, potrebuje pracovať komplexne. Do života by mal okrem zdravej stravy a výživovým doplnkom zapojiť fyzické  a mentálne cvičenia na posilnenie tela, zdravej mysle, imunity a vitality. Kniha ponúka zostavy cvičení starej Číny a Japonska, ktoré Zuna po svojich mnohoročných skúsenostiach pretransformovala do dnešnej modernej podoby. A nie sú to len cvičenia pre telo, ale aj pre myseľ, pomáhajúce prečisťovať emócie, ktorými sme mnohokrát zmietaní. Obrovskú hodnotu má kniha v tom, že prináša hlbšie teoreticko-filozofické ponorenie sa do mnohých súvislostí a tým podrobne vysvetľuje dopad jednotlivých cvičení na zdravie. Kniha je prepojená aj s video ukážkami cvičení na jej youtube kanáli Wuwei Space.

Knihu sme pokrstili 21.10. 2021 v Bratislave. Krstnou mamou jej bola opäť Adela Vinczeová. Záznam z krstu s besedou o knihe vzhliadneš nižšie.


Čo o knihe píše MUDr. Jozef Šmirala – akupunkturista a rehabilitačný lekár?

„Autorka knihy sa v nej, rovnako ako v jej predchádzajúcich dvoch knihách TAO cesta ku zdraviu a MERIDIÁNY dráhy života predstavuje ako veľká propagátorka taoizmu a čínskej medicíny. Taktiež aj ako dlhoročná a skúsená praktička v oblasti čchi-kungu a pohybovej pedagogiky. Má v čínskej medicíne, ale rovnako aj v mnohých oblastiach západnej medicíny mimoriadne odborné vzdelanie, a výnimočnú schopnosť pútavo a zrozumiteľne písať a vysvetľovať. Tak dokáže aj laikovi teoreticky, ale aj prakticky sprístupniť túto nesmierne bohatú problematiku. Kniha je písaná ľahkým štýlom, ale pritom veľmi odborne a zrozumiteľne, a číta sa jedným dychom. Verím, že čitateľov nadchne a vzbudí v nich záujem o ďalšie štúdium čchi-kungu a dokáže ich „namaškrtiť“ na pravidelnú prácu z čchi a jej kultivovanie. Je to síce cesta dlhá, ale odmena v podobe pevného zdravia isto stojí za to.“


Text: Zuna Vesan / Fotografie: Noro Knap / Ilustrácie: Peter Žuffa / Grafické zalomenie: Juraj Šramko / Kaligrafie: Paolo Zhang a Seiko Ginšó


Kde knihu nájdeš?
Knihu možno kúpiť v bežných reťazcoch Panta Rhei alebo Martinus, alebo v e-shopoch týchto kníhkupectiev, či iných knižných e-shopoch. Knihu môžeš samozrejme kúpiť aj priamo od Zuny na jej seminároch.
V Čechách ju je možné objednať cez www.megaknihy.cz
Kniha bola zaradená do Národní lékařské knihovny v Prahe, takže je možné si ju aj požičať na pozretie čítaj viac


Ukážky z knihy nájdete na týchto blogoch:
Čchi-kung ako lekárnička
Uvoľnenie a otváranie kĺbov
Osem kusov brokátu
Vyvážené usporiadanie jednotlivých častí tela 


Pár reflexií čitateľov:
„Na knihe ma najprv zaujala vizuálna stránka. No keď som sa začítal do textu, prekvapila ma hĺbka a komplexnosť informácií a rovnako aj ich čitateľnosť. Takže čítam ďalej a aj cvičím z youtubu.“
Ivan, grafický dizajnér / Liptovský Mikuláš

 „Kniha je pre mňa pozvánkou do Života v bezprostrednom spojení s vlastným telom, Dušou a Bytím. Je mojou malou encyklopédiu na Ceste k zdravšiemu vnímaniu samej seba a všetkého okolo“.
Petra, terapeutka / Trnava

„Kniha podáva bohatstvo poznatkov systematicky a prehľadne aj vďaka skvelej grafickej úprave. Veľký počet pôvodných fotografií a názorných ilustrácií čitateľovi sprístupňuje široký obsah s takou ľahkosťou a estetickou príťažlivosťou, že sa môže stať každodenným sprievodcom pri kultivovaní tela aj ducha.“
Pawla, výtvarníčka a grafická dizajnérka / Bratislava


Sprievodné online prednášky s cvičeniami k daným témam


Podcast Knižného kompasu – celkom podrobný rozhovor o knihe 🙂

Pozri informácie o ďalších knihách:
TAO cesta ku zdraviu
MERIDIÁNY dráhy života
365 TAO
Tao pohybu


Semináre čchi-kungu so Zunou:
Wuwei Qigong Retreat
Zimné taoistické ústranie
Víkendové semináre čchi-kungu
Videokurzy čchi-kungu
Online live stream kurzy čchi-kungu


Podpora Zuninej spisovateľskej činnosti

Keďže písať knihu a vydávať ju na Slovensku je skôr poslanie ako zamestnanie, z ktorého sa dá žiť :-), a táto činnosť zaberá veľmi veľa času a energie, každá vaša pomoc je veľmi cenná. Navyše sa na tvorbe Zuniných kníh vždy podieľa niekoľko spolutvorcov, ktorým by sa Zuna rada odmenila. Sú to umelci, ktorí tvorili grafy, ilustrácie, kaligrafie a fotky a stáli modelmi na fotografiách.
Prispievať možno akoukoľvek sumou, avšak vedzte, že pri príspevku 54 € dostanete knihu aj so Zuniným podpisom 😊. Pri príspevku 108 € a vyššie dostanete dve knihy aj s venovaním a s podpisom 😊. Pri príspevku 200 € a vyššie dostanete 3 podpísané knihy Zuny Vesan podľa svojho výberu a k tomu jednu knihu 365 TAO.

Číslo euro účtu v slovenskej VUB je SK03 0200 0000 0029 7822 1254
Číslo CZK účtu v českej CSOB je 235378980/0300.
Do správy pre prijímateľa prosím napíšte KNIHA a SVOJE MENO, a pokiaľ sa nepoznáme, tak mailom na zuna@artyci.com pošlite svoju adresu, aby sme boli schopní registrovať komu potom knihu odložiť, podpísať a doručiť 😊.
Ďakujeme!

 

Share Button