Kniha „TAO cesta ku zdraviu“, autorky Zuny Vesan, je teoretickým i praktickým manuálom pre aktívneho človeka, ktorý chce žiť zdravý a zmysluplný život. Autorka v nej ukazuje, že cesta ku zdraviu je v podstate jednoduchá. Stačí sa riadiť zákonitosťami múdrej vedmy – Matky prírody.

Kniha predstavuje myšlienky taoistickej filozofie a čínskej medicíny, ktoré tieto prírodné zákonitosti pozoruje už tisícky rokov a riadi sa podľa nich. Zároveň otvára cesty, ako sa na tieto zákonitosti naladiť, ako porozumieť svojmu telu a logike jeho orgánového systému. Ukazuje, ako naše telo ovplyvňujú rôzne energie, ktoré sa spájajú s ročnými obdobiami a dáva dôraz na porozumenie vzťahu medzi telom a dušou. Ponúka cesty k uvedomeniu, že zdravie neznamená uzdraviť sa z choroby, ale že zdravie je v prvom rade k chorobe nedospieť. Podnecuje čitateľa vnímať svoje zdravie ako obrovský poklad, za ktorý sme sami zodpovední.

K tomu využíva a opisuje niekoľko zásadných aspektov taoistickej filozofie - energia čchi, jin-jang, päť premien energie (5 prvkov). Na všetko sa pozerá tak trošku z „východného“ pohľadu, ktorý menej analyzuje, ale viac pozoruje a cíti; menej oddeľuje, ale viac prepája; zameriava sa viac na proces než výsledok; rieši viac príčinu než následok a podobne. Univerzálnosť týchto myšlienok poskytuje možnosti, ktoré sa dajú aplikovať nielen v súvislosti so zdravím, ale aj v práci, vo vzťahoch, vo varení atď.

Zuna písala knihu vyše troch rokov, má 250 strán, je plna textu, receptov, rád, grafov, tabuliek, kaligrafii a cca 100 fotografii.

Ukážka PDF

Kniha vyšla v máji 2018. Knihu kúpite na Zuniných kurzoch, ale najrýchlejšie v  bežných reťazcoch Panta Rhei alebo Martinus, alebo v  online obchodoch týchto kníhkupectiev, ale aj cez
www.bux.sk
V  Čechách ju je možné objednať cez
www.megaknihy.cz

Knihu môžete sledovať aj na FB stránke
www.facebook.com/TAO-cesta-ku-zdraviu-1892145007737684

Podporte, prosím, ďalšiu Zuninu spisovateľskú činnosť
Zuna momentálne pracuje na ďalších knihách. „Jin-jang ženy“ – taoistický prístup čínskej medicíny k telu a duši ženy a „Múdrosť tela“, v ktorej sa chce venovať fascinujúcim prepojeniam sveta „západnej“ anatómie ľudského tela s energetickou alchýmiou tela podľa taoistickej filozofie. Niektoré z jej článkov, akýchsi skíc z týchto pripravovaných kníh, môžete nájsť v časopise Vitalita (ročníky 2016, 2017, 2018). Pomaličky sa chystá aj kniha „Shiatsu ako cesta" - o umení shiatsu a aplikovaní jeho filozofie do bežného života.

Keďže písať knihy tohto druhu a vydávať ich na Slovensku je skôr poslaním než zárobkovou činnosťou, dovolím si obrátiť sa na vás so žiadosťou o pomoc, o finančný príspevok. Rada by som sa totiž finančne odmenila svojim spolupracovníkom, ktorí tvoria grafy, ilustrácie, kaligrafie, fotky, a ktorí odborne konzultujú texty.

Prispievať môžete akoukoľvek sumou.
Číslo účtu je vo VUB - SK03 0200 0000 0029 7822 1254
Pre českých podporovateľov v ČSOB - 235378980/0300

Do správy pre prijímateľa prosím napíšte KNIHA a SVOJE MENO, aby sme Vás boli schopní registrovať. V prípade otázok ma kontaktujte na zuna@shiatsu-terapie.sk

Ďakujem za pomoc, Zuna.
RECENZIE
O KNIHE
Unikát na Slovenskom trhu. Úžasná a komplexná kniha s návodom, ako byť zodpovedný za svoje zdravie a ako byť sám sebe lekárom. Autorka brilantne zvládla do knižnej podoby vybrať z  kvánt informácií a  postupov tie, ktoré sú pre čitateľa prínosné a  pochopiteľné. Knihu odporúčam každému do „domácej lekárničky“.
MUDr. Martina Hrošová


Kniha je veľmi zrozumiteľným sprievodcom vlastným zdravím. Autorka k  jej poznaniu priviedlo pozorovanie okolia, v  ktorom sa všetka zodpovednosť za zdravie dáva do rúk lekárom. Zrejme preto, že sme sa od vnímania vlastného tela a  jeho kontextu s  prírodou vývojom civilizácie príliš vzdialili. Pri čítaní tejto knihy som si opäť potvrdila, ako ďaleko som sa v každodennosti od svojho tela ocitla. Pochytila ma drobná “depka“, ale ako autorka sama hovorí: „To pre začiatok tiež nie je zlé“. Tým chcem len upokojiť všetkých, ktorí by pocítili čosi podobné. Bez ohľadu na to si Vaše telo zaslúži túto knihu prečítať.
Adela Vinczeová

Táto kniha ma počas čítania stále príjemne prekvapovala. I napriek tomu, že sa čínskej medicíne už pár rokov venujem, pomohla mi kadečo lepšie uchopiť. Vďaka použitým slovám, z ktorých cítiť Zuninu telesnú skúsenosť a  hlavne i jej záujem o  sociálny kontext každodenného človeka, je určite knihou, ktorú odporúčam každému, kto sa o seba zaujíma. Je praktickým "handbookom", čiže knihou, ktorú je dobre mať poruke, kým ju človek v sebe neobsiahne."
Marek Bohunický

Copyright © 2010  |  Tvorba web stránok abWEB.sk
SHIATSU
ŽIVOT V ROVNOVÁHE