V máji 2018 vyšla Zunina prvá kniha TAO cesta ku zdraviu, ktorá sa rýchlo stala bestsellerom. Zuna sa v nej s čitateľmi delí o mnohé svoje skúsenosti. Tie ďalej spracuváva aj v ďalších knihách :-).

TAO cesta ku zdraviu (2018) je teoretický i praktický manuál pre aktívneho človeka, ktorý chce žiť zdravý a zmysluplný život. Kniha predstavuje myšlienky taoistickej filozofie a čínskej medicíny, ktoré sa už tisícky rokov riadia prírodnými zákonitosťami. Otvára cesty, ako sa na tieto zákonitosti naladiť, ako porozumieť svojmu telu a logike jeho orgánového systému. Rozsah 260 strán.
Viac o knihe, ukážky, rozhovory, fotky nájdete na Kniha Tao cesta ku zdraviu

 

 

 

MERIDIÁNY dráhy života (2020) je prehĺbenejším pokračovaním knihy TAO cesta ku zdraviu. Približuje ľudské telo okom taoistickej filozofie cez sieť energetických dráh. Kniha ponúka logický a zároveň magický svet energie čchi a jej prúdenia v energetických tokoch. Venuje sa fenoménu čchi čo najviac ako je to možné. Rozsah 300 strán.
Viac o knihe, ukážky, rozhovory, fotky nájdete na Kniha Meridiány dráhy života

 

 

 

Zuna momentálne pracuje na ďalších knihách:
TAO OF MOVEMENT
(vyjde v angličtine) bude voľným pokračovaním knihy TAO cesta ku zdraviu, avšak zameraná viac na súvislosti s ľudským telom v pohybe. Bude to sprievodca zdravím pre „moverov“ – tanečníkov, hercov fyzického divadlo, bábkohercov, rôznych iných performerov žánrov ako nový cirkus, arial dance, ale aj jogínov, športovcov, či iných „bodyworkerov“. Predpokladaný rok vydania 2022.

TAO PRE ŽENY
 bude cez „taoistické“ oko zameraná kniha na záležitosti ženského tela a aj duše. Kniha si kladie za cieľ pomôcť ženám porozumieť svojmu telu, akceptovať všetky jeho dôležité procesy ako krásnu a vyživujúcu súčasť nás samých, a teda svoje telo milovať a byť s ním v symbióze. Poskytne aj mnohé recepty a rady. Predpokladaný rok vydania 2023.

MÚDROSŤ TELA 
bude kniha, v ktorej sa Zuna venuje fascinujúcim prepojeniam sveta „západnej“ anatómie ľudského tela s „energetickou anatómiou“ tela podľa taoistickej filozofie. Predpokladaný rok vydania 2025.

Niektoré zo Zuniných článkov, akýchsi skíc z týchto pripravovaných kníh, môžete nájsť v časopise Vitalita (ročníky 2016, 2017, 2018, 2019) alebo aj na blogu tejto stránky.

Pokiaľ by ste chceli Zunu v tejto spisovateľskej práci podporiť, bude vám veľmi vďačná.
Keďže písať knihy tohto druhu a vydávať ich na Slovensku je skôr poslaním než zárobkovou činnosťou, dovolím si obrátiť sa na vás so žiadosťou o pomoc, o finančný príspevok. Rada by som sa totiž finančne odmenila svojim spolupracovníkom, ktorí tvoria grafy, ilustrácie, kaligrafie, fotky, a ktorí odborne konzultujú texty. Pre knihu TAO pohybu zároveň hľadám vhodného prekladateľa do angličtiny. Ak by ste o niekom vedeli, prosím informujte ma na zuna@shiatsu-terapie.sk.

Prispievať môžete akoukoľvek sumou.
Číslo účtu je vo VUB – SK03 0200 0000 0029 7822 1254
Pre českých podporovateľov v ČSOB – 235378980/0300
Do správy pre prijímateľa prosím napíšte KNIHA a SVOJE MENO, aby sme Vás boli schopní registrovať.
Prípadne mi aj napíšte mail, aby som mala na vás kontakt.
V prípade otázok píšte na zuna@shiatsu-terapie.sk

Ďakujem za pomoc, Zuna.

Share Button