V máji 2018 vyšla Zunina prvá kniha TAO cesta ku zdraviu. Je to teoretický i praktický manuál pre aktívneho človeka, ktorý chce žiť zdravý a zmysluplný život. Kniha predstavuje myšlienky taoistickej filozofie a čínskej medicíny, ktoré sa už tisícky rokov riadia prírodnými zákonitosťami. Otvára cesty, ako sa na tieto zákonitosti naladiť, ako porozumieť svojmu telu a logike jeho orgánového systému. Po pár mesiacoch od vydania bola kniha zaradená do Národní lékařské knihovny v Prahe.

TAO cesta ku zdraviu mala slávnostný krst 17.5. 2018 v kníhkupectve Panta Rhei v Bratislave. Krstnou mamou jej je Adela Vinczeová. Prítomní boli priatelia, študenti, novinári, ale aj neznámi ľudia, ktorých táto téma zaujíma. V hľadisku sedela aj „západná“ lekárka MUDr. Martina Hrošová, odborná garantka knihy, ktorá o nej hovorí: „Unikát na česko-slovenskom trhu. Úžasná a komplexná kniha s návodom, ako byť zodpovedný za svoje zdravie a ako byť sám sebe lekárom. … Autorka ako jediná na slovenskom trhu brilantne zvládla do knižnej podoby vybrať z kvánt informácií a postupov tie, ktoré sú pre čitateľa prínosné a pochopiteľné. … Knihu odporúčam každému do „domácej lekárničky.“

Viac o knihe, ukážky, rozhovory, fotky nájdete na Kniha Tao cesta ku zdraviu

Podporte, prosím, ďalšiu Zuninu spisovateľskú činnosť

Zuna momentálne pracuje na ďalších knihách.
MERIDIÁNY dráhy života je prehĺbenejším pokračovaním knihy TAO cesta ku zdraviu, zameraným na porozumenie toku čchi v meridiánoch. Výde v septembri roku 2020.
TAO pohybu
bude voľným pokračovaním knihy TAO cesta ku zdraviu. Zameraná je viac na súvislosti s hýbajúcim sa telom. Bude preto určená pre tanečníkov, športovcov, jogínov a iných moverov, ktorí si vážia svoje telo a chcú mu venovať svoju bdelú pozornosť.
Jin-jang ženy bude cez „taoistické“ oko zameraná na záležitosti ženského tela a aj duše. Veci, ktoré sa Zune na túto tému už nezmestili do knihy TAO cesta ku zdraviu, rozširuje o mnoho zaujímavých súvislostí. Kniha si kladie za cieľ pomôcť ženám porozumieť svojmu telu, akceptovať všetky jeho dôležité procesy ako krásnu a vyživujúcu súčasť nás samých, a teda svoje telo milovať a byť s ním v symbióze.
Múdrosť tela bude kniha, v ktorej sa Zuna venuje fascinujúcim prepojeniam sveta „západnej“ anatómie ľudského tela s „energetickou anatómiou“ tela podľa taoistickej filozofie.

Niektoré zo Zuniných článkov, akýchsi skíc z týchto pripravovaných kníh, môžete nájsť v časopise Vitalita (ročníky 2016, 2017, 2018, 2019) alebo aj na blogu tejto stránky.

Keďže písať knihy tohto druhu a vydávať ich na Slovensku je skôr poslaním než zárobkovou činnosťou, dovolím si obrátiť sa na vás so žiadosťou o pomoc, o finančný príspevok. Rada by som sa totiž finančne odmenila svojim spolupracovníkom, ktorí tvoria grafy, ilustrácie, kaligrafie, fotky, a ktorí odborne konzultujú texty. Pre knihu TAO pohybu zároveň hľadám vhodného prekladateľa do angličtiny. Ak by ste o niekom vedeli, prosím informujte ma na zuna@shiatsu-terapie.sk.

Prispievať môžete akoukoľvek sumou.
Číslo účtu je vo VUB – SK03 0200 0000 0029 7822 1254
Pre českých podporovateľov v ČSOB – 235378980/0300
Do správy pre prijímateľa prosím napíšte KNIHA a SVOJE MENO, aby sme Vás boli schopní registrovať.
Prípadne mi aj napíšte mail, aby som mala na vás kontakt.
V prípade otázok píšte na zuna@shiatsu-terapie.sk

Ďakujem za pomoc, Zuna.

Share Button