29.6.- 3. 7. 2019 – obsadené (prijímame už len na čakačku, ak by sa niekto odhlásil)
Centrum Surya / Moravské Lieskové / Biele Karpaty

Filozofia
Filozofia tohto kurzu vychádza z môjho názoru, že každý človek by mal byť zodpovedný za svoje zdravie, rozumieť svojmu telu a dokázať pomôcť sebe i druhým v prípade určitej choroby (vybočenia z harmonického stavu). To je v úzkom spojení s poznaním zákonov vesmíru, ktoré na kurze učím a pomáham ľuďom, aby ich dokázali pretransformovať do vlastného bežného života.

Letná škola shiatsu, II. stupeň, je logickým pokračovaním v štúdiu základov zo stupňa I. Do problematiky sa ponoríme hlbšie, naučíme sa vnímať nadbytok či nedostatok energie v meridiánoch, okrem qigongových cvičení sa budeme venovať aj meditáciám za účelom zvýšenia senzibility vnímania energie v tele, budeme sa venovať dôkladnej lokalizácii súhlasných bodov na chrbte (na dráhe močového mechúra) a poplašných bodov na prednej časti tela. Spoznáme body s celkovým účinkom a majstrovské body.

Škola sa uskutočňuje v centre mimo mesta, v krásnej prírode. Varí nám vynikajúco pani domáca Draha, prevažne z biopotravín.

Pre koho je škola určená
Kurzu sa môžu zúčastniť maséri, fyzioterapeuti, ľudia profesionálne pracujúci s ľudským telom, tanečníci, športovci, ktorí už absolvovali základný kurz shiatsu. Škola je otvorená aj pre úplne „obyčajných“ ľudí, ktorých zaujíma taoistická filozofia a chcú sa dozvedieť súvislosti o svojom zdraví, každý deň si dobre zacvičiť a nechať sa vymasírovať.

Vyučuje
Zuna Vesan

Štúdium zahŕňa
8 hodín denne (spolu 36 hodín)
– ranná rozcvička na lúke (čchi-kung a Do In) na zaktivizovanie a spriechodnenie energie v meridiánoch, meditácie za účelom zvýšenia senzibility vnímania energie v tele, prednášky, praktické ukážky a výučba shiatsu techník, prezentácia a aplikovanie čínskej techniky „dlhý had“ (špecialita na respiračné problémy a aktivizáciu okruhu pľúca a hrubé črevo), základné princípy harmonického stravovania podľa 5 prvkov, prístup ku knižnici o tejto tematike…

témy prednášok: druhy „ki“, teória energetickej nerovnováhy kyo a jitsu (nadbytok a nedostatok), učenie o mingmene (bráne života), tri žiariče, úvod do mimoriadnych dráh (dráha počatia, dráha riadiaca), orgány podrobne: srdce, pľúca, pečeň, žlčník, základy makrobiotiky, poplašné body, súhlasné body, body s celkovým účinkom a majstrovské body

prax: ošetrenie meridiánov obličiek, žlčníka, pečene, tenkého čreva, perikardu, trojitého ohrievača, dráhy počatia, moxovanie, detailná lokalizácia spomenutých bodov

iné ošetrenia: výroba a aplikácia obkladu „dlhý had“

Študenti dostanú kvalitné skriptá.

Cena (kurzovné)
130 € (cena zahŕňa kurzovné, moxy, skriptá – študijné materiály, adresár)
139 € pri platbe po 20. máji 2019
Škola sa väčšinou veľmi rýchlo obsadzuje, preto odporúčam rezervovať si svoje miesto platbou čo najskôr. 
Pri účasti na oboch stupňoch zľava 7% zo spoločnej sumy kurzovného na oboch kurzov.
Storno poplatky

Strava a ubytovanie

Strava a ubytovanie sú zabezpečené v centre. Platba sa hradí až na mieste.
Cena ubytovania:
9 € na deň (7 € poplatok na deň bez nocľahu za užívanie priestorov a sociálnych zariadení)
Cena stravy:
3 € raňajky (výživné obilné kaše), 6 € obed (aj s polievkou), 5 € večera
samostatné varenie 2 € na deň

Fotografie zo školy nájdete tu

I. stupeň Letnej školy shiatsu

V prípade záujmu sa prihláste cez formulár. Pokiaľ ste ešte Školu shiatsu nenavštívili, do správy napíšte pár slov o sebe a dôvod, prečo chcete študovať shiatsu.

Odpíšte kód: captcha

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Share Button