29.11. – 1.12. 2019_YogaHouse, Bratislava
Intenzívny trojdňový seminár pulzovej diagnostiky s Norom Synčákom pre študentov a praktikantov shiatsu. Otvorený je však aj pre iných záujemcov, napr. masérov, terapeutov, praktikov čchi-kungu (qi gongu) a bojových umení.
Obsadené, prijámame už len náhradníkov pre prípad, že by sa niekto odhlásil.

Pulzová diagnostika v čínskej medicíne sa na prvý pohľad veľmi podobá na vyšetrenie pulzu u nás. Avšak v čínskej medicíne sa na každej ruke sleduje nielen jeden, ale tri rôzne pulzy. Na tele sa dá pulz nahmatať na rôznych miestach. Najrozšírenejšia je metóda vyšetrovania pulzu na vnútornej strane zápästia v ústí palca. Pulz hmatáme troma prstami ruky na troch miestach a v troch úrovniach hĺbky. Pričom každé miesto prináleží určitému orgánu a odráža jeho stav. Sledujeme jeho rýchlosť, umiestnenie ku povrchu a jeho kvalitu.
Noro Synčák nám prinesie pohľad na princípy pulzovej diagnostiky podľa klasických rukopisov. Zároveň nás zasvätí do pulzovej diagnostiky „Ling Shu“, ktorá predstavuje jeden z najstarších systémov pulzovej diagnostiky, pri ktorom sa porovnávajú pulzy krku s pulzami rúk. Ich nerovnováha poukazuje na štrukturálnu nerovnováhu princípov jin-jangu v rámci organizmu ako celku.

Vstupné znalosti
Pre účasť na kurze nie sú požadované žiadne vstupné znalosti.

Priebeh kurzu
Jednoducho a názorne
 – dostanete množstvo obrázkov a pomôcok, aby ste informácie ľahko uchopili.
Prakticky – budete študovať to, s čím sa v živote skutočne môžete bežne stretávať a čo môžete veľmi dobre použiť
S radosťou a hravosťou – budete si môcť veľa techník prakticky vyskúšať a natrénovať, aby ste prepojili teoretické informácie a prax

Každému z účastníkov bude zameraný pulz s interpretáciou výsledkov a návrhom vhodnej terapie. Každý si budete môcť vyskúšať prakticky pulzovú diagnostiku s kontrolou správnosti nameraného pulzu.

Rozvrh
piatok 10 – 18 (s pauzou na obed 1,5 h)
sobota 10 – 18 (s pauzou na obed 1,5 h)
nedeľa 9 – 15 (s pauzou na obed 1 h)

Obsah kurzu
– rozdiely medzi pulzovou diagnostikou v TČM a klasickej čínskej medicíne
– vnímanie Ducha (Shenu) v pulze
– kvality pulzu ako celku
– pulzy troch žiaričov
– jinové a jangové pulzy
– plnosť a prázdnota pulzu na pozíciách orgánov
– pulzy piatich elementov (Wu Sing pulzy)
– pulzy 6 yangových orgánov
– pulzy 6 yinových orgánov
– normálne a patologické pulzy orgánov
– princípy harmonizácie nerovnováhy pulzov – práca s Wu Shu Xue a Luo bodmi
– princípy energetických presunov medzi piatimi elementami a 12 orgánmi
– kvalitatívne vlastnosti pulzov orgánov
– pulzy patogénov – vietor, oheň, vlhko, hlien, sucho, chlad
– čchi-kungové techniky pre rozvoj vnímania pulzu
– príprava terapeuta – stav prázdnoty Wu JI a naviazanie kontaktu so Shenom pacienta
– vnímanie pulzu vo vertikálnej a horizontálnej línii
– praktický nácvik zručností

Pár slov k Ling Shu pulzom
Ling Shu pulzy predstavujú jeden z najstarších systémov pulzovej diagnostiky, pri ktorom sa porovnávajú pulzy krku s pulzami rúk. Ich nerovnováha poukazuje na štrukturálnu nerovnováhu princípov jinu a jangu v rámci organizmu ako celku. Preto sa podľa starých rukopisov tieto pulzy posudzovali ako prvé v poradí, o čom svedčí ich dôležitosť v klasickej čínskej medicíne. Ak sa nájde jeden z dvanástich modelov nerovnováhy, tak na základe toho sa vyberajú presné meridiány, akupunktúrne body a tiež lateralita, podľa ktorej vieme, na ktorej strane tela body stimulovať (či jednostranne alebo bilaterálne).
Výsledkom je celková harmonizácia jin-jangu v organizme, na základe ktorej sa telo niekedy samo až „zázračne“ rýchlo zregeneruje. Pokiaľ táto základná rovnováha nie je dosiahnutá, tak akékoľvek iné terapeutické postupy bývajú z hľadiska účinku na organizmus menej stabilné a majú tendencie po kratšom čase opäť prejsť do nerovnováhy.
Ling Shu pulzy sú preto tak dôležité, lebo pomocou nich môžeme diagnostikovať a opraviť najhlbšiu nerovnováhu jin-jangu. Celý systém je po teoretickej aj praktickej stránke pomerne jednoduchý a mimoriadne účinný v praxi.

Cena kurzu
160 € – študenti Školy shiatsu
170 € – ostatní
Kapacita obmedzená.
V YogaHouse je možné prespať vo vlastnom spacáku za 5€ za noc.
Prihlasujte sa cez formulár, ktorý nájdete nižšie.
storno

Norbert Synčák
Ing. Norbert Synčák je 17 rokov vyhľadávaným školiteľom a odborným konzultantom v oblasti vnútorného rozvoja, tradičného feng-šuej, čchi-kungu, techník čínskej astrológie BAZI, techník časovania udalostí ZERI, čínskej medicíny a dietetiky, vnútornej alchýmie, posvätnej architektúry a geometrie a interdisciplinárnych oblastí. Prednášal pre desiatky tisíc poslucháčov vrátane vrcholových manažérov veľkých medzinárodných spoločností. Je pravidelným prednášateľom na medzinárodných kongresoch.
24 rokov sa venuje štúdiu vlastností priestoru a času, čínskej metafyzike, filozofii a vnútornému rozvoju človeka. Je spoluautorom knihy Perspektívy psychotroniky, psychotronika v 21. storočí (CAD Press) a autorom viacerých menších príručiek pre užívateľov v oblasti IT. Svoje znalosti z oblasti tradičného feng-šuej nadobudol štúdiom na Mastery Academy of Chinese Metaphysics (Kuala Lumpur, Malajzia). Ako jeden z prvých na Slovensku začal vyučovať techniky autentického feng-šuej. Jeho seminármi prešli stovky odborných konzultantov, ktorí pôsobia ako poradcovia feng-šuej na Slovensku a v Čechách. 8 rokov vedie pravidelné tréningy a semináre zamerané na podporu integrity človeka a vlastných samoregeneračných schopností s využitím techník čchi-kungu. Je absolventom štvorročného štúdia tradičnej čínskej a taoistickej medicíny v Prahe. Čchi-kung študoval u viacerých zahraničných učiteľov.
Je zakladateľom a vyučujúcim lektorom Akadémie čínskej metafyziky.

Nora Synčáka a predstavenie Ling Shu pulzovej diagnostiky môžete vzhiadnuť tu:

Prihlásenie na seminár:
(V prípade, že nie ste študentom Školy shiatsu, napíšte pár slov o sebe do správy.)

Odpíšte kód: captcha

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

 

Share Button