Okrem pomerne známej sieti meridiánov – tzv. riadne dráhy, prináležiace k jednotlivým orgánom, na ktorých sa nachádzajú akupunktúrne body (napríklad dráha pľúc), naše telo oplýva ešte sieťou tzv. šľacho-svalových dráh. V čínštine je to „ťin-ťing“, pričom „ťin“ odkazuje na šľachu, väzivo, blanu a svalstvo a „ťing“ odkazuje na dráhu. Čchi v nich cirkuluje viac na perifériách tela, sú teda viac povrchové. Sledujú línie hlavných svalov, svalových skupín, šliach, väzov a fascií. Na rozdiel od orgánových riadnych dráh, nemajú šlacho-svalové dráhy priame prepojenie s vnútornými orgánmi. Sú však prepojené s riadnymi dráhami a tie im dodávajú od orgánov čchi, výživu, potrebnú vlhkosť a teplotu. Na ich priebehoch sa nachádzajú dôležité body, ktorými dokážeme dráhy uvoľniť od blokád, čo sa prejaví napríklad ako uvoľnenie bolesti.

Ich priebeh viac menej odpovedá priebehu riadnych dráh. Smer však nezodpovedá cirkulácii čchi v riadnych dráhach, ale je skôr závislý na tvare svalov alebo reťazi svalov. Sú teda širšie, viac pretkané do svaloviny. Začínajú na perifériách končatín – na prstoch, a postupujú smerom k trupu, niektoré až na hlavu. Čím sú k trupu bližšie, tým nadobúdajú na mohutnosti. Sledujú kontúry hlavných svalových skupín, ktoré sa nachádzajú popri riadnych dráhach, sú však viac plošnejšie. Niektoré svaly sú veľmi široké, takže zahrňujú viac riadnych dráh. Tieto dráhy a body na nich sú najčastejšie využívané pri riešením problémov pohybového aparátu.

Tvar štúdia
• Štúdium má formu dvoch intenzívnych víkendových kurzov.
• Počas štúdia sú študenti neustále zapojení do vzdelávania formou domácich úloh a testov.
• Účasť na každom víkende nie je podmienkou. Škola je otvorená aj pre nezávislých
študentov, zvedavcov, náhodných záujemcov s určitými skúsenosťami so shiatsu.

Vyučuje
Zuna Vesan

Rozvrh
piatok: 18,00 – 21,00h
sobota: 8,00 – 18,00h s obednou prestávkou
nedeľa: 8,00 – 13,00h

Cena
109 € za víkend / pri platbe viac ako 3 týždne pred víkendom 99 €
Pre skalných študentov, teda tých, čo navštívili minimálne 5 kurzov Školy shiatsu, je cena 89 €.

Storno
Storno poplatky

Pre koho je štúdium vhodné
Kurz sú vhodný pre absolventov Letnej školy shiatsu I. Škola je otvorená aj pre absolventov či študentov iných škôl shiatsu, náhodných záujemcov so skúsenosťami so shiatsu, čínskej medicíny, masáží tchuej-na a pod. Účasť takýchto študentov závisí na dohovore.

Termíny a miesto
Termíny a miesto na rok 2019 uverejníme koncom leta 2018.

 

Prihláste sa na kurz:

Odpíšte kód: captcha

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Share Button