Ájurvéda & Tao ženy na Srí Lanke
14.-27.2. 2023

V čínštine je výraz SUNG SHIN, ktorý by sa dal preložiť ako RELAXOVANIE DO JADRA SVOJEJ BYTOSTI. To, milé ženy, môžete zažiť na tomto retreate na Srí Lanke, v ktorom prepojíme liečebné procedúry ájurvédy s čchi-kungom a meditáciami, zameranými len pre ženy.
Dovoľte si vnoriť sa hlboko do seba a zároveň pri tom oddychovať, zabudnúť na všetky starosti a hladkať sa zvonka i zvnútra úžasnou stravou, pokojom, spočívaním v tichu seba alebo pozorovaním nádhernej krajiny. Ráno ženský čchi-kung so Zunou alebo joga s Lenkou Žabkovou, cez deň procedúry, more, výlety a večer taoistické meditácie zamerané na jadro ženského tela i duše. Efekt oddychu, masáží, procedúr, liečenia živou prírodou a zdravým jedlom je už po pár dňoch badateľný.

Ájurvédska liečba
Na Srí Lanke budeme zažívať vedené liečenie pod dohľadom ájurvédskych doktorov, z toho aj Nalin Santa Kumara vysoko uznávaného na Srí Lanke. Každý deň si dopraješ cca 6 ájurvédskych procedúr podľa odporúčaní lekára, konzultáciu s doktorom, jeden deň vedenej celkovej očisty organizmu. Trikrát denne ájurvédska strava, kde na tanieri uvidíš všetky superfoody z bioshopov v pôvodnej podobe. K tomu nám pani lekárka stále vysvetlí, čo zdravé ideme konzumovať a prečo je to pre náš organizmus unikátne.
Ájurvéda je veľmi účinná na astmu, obezitu, vysoký krvný tlak, migrény, problémy s chrbticou, ochrnutie, kožné, imunitné, pohybové, psychické a dýchacie problémy, ale aj problémy spôsobené stresom a psychickým napätím. Ájurvédskym vyšetrením sa zisťuje zdravotný stav z jazyka, očí a pulzu.

Čchi-kung so Zunou
Čchi-kung pre ženy sa zameriava na iné meridiány a iné energetické centrá ako čchi-kung, ktorý bežne cvičíme v zmiešanej skupine. Zuna ti týmito rannými hodinami pomôže napojiť sa na svoj stred, ale aj na srdce a prebudí čchi v meridiánoch, ktoré najviac zo všetkých oživujú vitalitu tvojich ženských orgánov.

Joga s Lenkou Žabkovou
Lenka nám bude k dispozícii s hodinami jogy každé druhé ráno. Joga podporí liečenie, strečing rozprúdi energiu v energických dráhach (nádis) a orgánoch, dych nás ukotví. Pôjdeme na to jemne žensky a možno niekedy silovejšie pre posilnenie a spevnenie.

Tao meditácie pre ženy so Zunou
Večeri venujeme taoistickým meditáciám, ktorými vyživíme svoju jinovú esenciu. Venovať sa budeme napríklad kultivácii čchi a otváraniu srdca, a následné naplňovaniu srdca láskou / prepájaniu srdca s maternicou / očisťovaniu maternice liečivým zvukom a harmonizovaniu hormónov / objavovaniu sily vaječníkov a stelesňovanie vedomia v prsiach / vnútornému úsmevu a jeho využívaniu pre regeneráciu orgánov na hlbokej bunkovej úrovni / recyklácii emócií v orgánoch prostredníctvom liečivých zvukov a pod.


Určite ti do mysle nabehli obavy, či je to vôbec možné v dnešnom šialenstve zrealizovať :-). Je však super sa do tejto akcie uvoľniť. Áno, sme stále niečím obmedzovaní a strašení. Toto však nie je prvý retreat, ktorý Lenka v tejto dobe organizuje. Poskytujeme informácie, ako sa dá všetko zvládnuť aj v tejto divočine :-). Lenka je momentálne na Srí Lanke a rada ťa vo všetkom zorientuje a poradí. Kontakt na ňu nájdeš nižšie.
Naša myseľ, myšlienky, emócie sú tesne spojené so stavom nášho tela, orgánov a toxínov v tele. Procedúry a masáže, ktoré zažiješ, detoxikujú, omladzujú a dovoľujú mysli a nervovému systému pustiť záťaž a uvoľniť sa. S tým prichádza veľká zmena na energetickej, mentálnej a emočnej úrovni. Telo za 14 dní dokonalo obnovíme.
Druhý týždeň budeme mať možnosť pochodiť spoločne časť ostrova, spraviť si výlety v našej bublinke, uvidíme prekrásne miesta, pokojný svet. Pobyt v tomto slobodnejšom svete, pohľad na to, ako žijú ľudia tam, cielený oddych, vzdialenie sa od bežnej rutiny… toto všetko silne formuje aj našu myseľ, presvedčenia a prehodnocuje zámery v živote. Dopraj si zdravie a silu, aby sme žili kvalitnejšie, pokojnejšie, stabilnejšie, radostnejšie, slobodnejšie…
Tak poďme na všetky potrebné informácie:


Ubytovanie
Ozdravenie doplní výhľad na nádherne more a relax. Ubytovanie a procedúry sú v hoteli Isolabella Ayurveda resort na južnej strane Srí Lanky, ktorá je známa práve dych vyrážajúcimi plážami  https://www.isolabella-ayurveda.com/ Ak na Srí Lanke ostaneš dlhšie po našom liečení si ich môžeš pochodiť, poradím ti kde. Rezort má výhľad na útesy a neustále plynúce vlny, krásny ostrovček, na ktorý sa môžeme prejsť. Je tam pláž, kde je možné sa namočiť sa. Je možnosť byť na spoločnom bývaní v double room s king size posteľou pre kamošky (cena v detailoch dole 149 eur zodpovedá double room cene), alebo byť samostatne na izbe v single room, ktorá stojí 169 eur na deň (3x strava, procedúry, nocľah). V Izolabella je príjemné domáce prostredie rodinného rezortu, starostlivý personál, milé doktorky, ktorým záleží na našom liečení.


Korona_verzia pre retreat v roku 2022
– Vycestovať a pridať sa k nám je možné, aj keď nie si zaočkovaná.
– Ak bude covid v rozkvete, tak nie je to problém, pretože tento hotel je karanténny hotel prvého stupňa a môžeme v ňom byť za každých okolností. Do hotela ťa z letiska priamo dovezie hotelom objednaný certifikovaný šofér.
– Ak bude Slovensko (Česko) zatvorené pre cestovanie, tak isto nie je problém. Ozdravný pobyt je povolený a z rezortu nám pošlú potvrdenie o liečebnom pobyte.
– Ak budeš na Srí Lanke chcieť zostať, Lenka Ti rada poradí s cestovaním kam a ako.
– Po týchto 14 dňoch retreatu môžeš po Srí Lanke cestovať a ležať kdekoľvek na pláži, surfovať, piť coconuts :-), objavovať nádherné pamiatky a užívať si najkrajší pocit zdravia :-)).
Aj počas karantény očkovaných aj neočkovaných ľudí už púšťajú von. Berú to tu už viac zľahka a voľnejšie. Takže dať si kokos vedľa na pláži, sedieť pri mori a nasávať tú atmosféru je možné.
V druhom týždni pobytu môžeme ísť na vybrané výlety a miesta po Srí Lanke ako malá bublina s naším šoférom. Takže nemusíme byť celé dva týždne zavreté v rezorte.
– Ku moru pod našim rezortom je stále možné ísť a ovlažiť sa. (Pri niektorých procedúrach sa to neodporúča, aby sa neznížil ich účinok.)

PCR testy
1. Prvý PCR test potrebuješ max 72 h pred príletom na Srí Lanku. Ukazuje sa na letisku vo Viedni, na prestupe a aj na Srí Lanke a to aj v prípade, že si bola očkovaná, alebo ak si po prekonaní covidu. (Nie je v cene pobytu, každý si ho rieši pred odletom sám.)
2. Druhý PCR test nám spravia po príchode na rezort aj v prípade, že nie si očkovaná, alebo ak si po prekonaní covidu. Očkované nemusia prejsť PCR testom po príchode. (Je v cene pobytu.)
3. Tretí PCR test budeš potrebovať pred odchodom z rezortu, ak ideš hneď na let a to aj v prípade, že si bola očkovaná, alebo ak si po prekonaní covidu. (Je v cene pobytu.)
–> Ak ostávaš na Srí Lanke dlhšie a si očkovaná, test pred odchodom z rezortu medzi lokálnych ľudí nepotrebuješ. Budeš ho ale potrebovať, keď pôjdeš neskôr na let.
–> Ak ostávaš na Sri Lanke dlhšie a nie si očkovaná alebo si po prekonaní  covidu, test budeš potrebovať, ak chceš ísť medzi lokálnych ľudí.
4. Štvrtý PCR test budeš potrebovať ak si neočkovaná pred odletom na Slovensko. Ak ostávaš na Srí Lanke dlhšie, budeš medzi lokálnymi ľuďmi a následne pôjdeš na let späť na Slovensko.
(Nie je v cene pobytu, rieši si ho človek následne sám.)


Cena
2300 eur (platí sa na mieste cash rovno Isolabella centru).

Cena zahŕňa:
–>> 149 eur na deň je cena rezortu x 14 dní = 2086 eur (zahrňuje ubytovanie, stravu, procedúry)
–>> 70 eur za 2x PCR test (po prílete, pred odletom, je možné dostať aj kloktací test )
–>> 10 eur poistenie pre prípad korony na Srí lanke
–>> transport z letiska na hotel 30 eur a z hotela na letisko späť 30 eur, spolu transport 60 eur pri minimálnom počte ľudí v aute 3 osoby. Ak vás bude pri spätnej ceste v aute menej (kedže každý bude mať spätný let možno inak) stále sa na auto počíta 90 eur.
–>> 74 eur vedenie hodín so Zunou a Lenkou Žabkou
–>> odborná diagnostika, ájurvédske procedúry pod dohľadom lekára cca 5x denne, strava 3x denne, ubytovanie, čchi-kung a joga ráno, taoistické meditácie každý večer, dovoz z letiska a na letiska, poistenie povinné cez Srí Lanku, 2x PCR testy, ktoré sú prevádzané na mieste.

Cena nezahŕňa letenku, poistenie, víza:

Najvýhodnejšie ceny leteniek nájdeš na:
www.pelikan.cz
www.skyscanner.net
www.momondo.com
www.kayak.com
Príchod na miesto 15.2. 2022, let 14.2. 2022.
Lenka vás bude postupne prepájať, ako sa budete na retreat prihlasovať, aby ste mohli cestovať spolu. Pokojne je volaj, píš, vo všetkom rada poradí.
Naposledy nám to vyšlo pekne tak, že sme všetci leteli s Quatar z Viedne o 16:25. Let bol výborný, služby parádne. Quatar má možnosť za príplatok okolo 100 eur zmeniť letenku v prípade, že je to potrebné.
Spätný let môžete mať rôzny podľa potreby odletu, pretože možno zostať pár dni po reatreate na Sri Lanke.

Je super sa do diania uvoľniť. Áno môže sa stať, že sa let zruší. Deje sa to zväčša aj týždeň dopredu. Je možnosť kupovať let cez Pelinkan. Boli veľmi nápomocní pol roka dozadu a do 24h som mala nájdenú a prebukovanú letenku za admin poplatok 30 eur. Alebo priplatíš rozdiel leteniek. Nie je to veľká vec a je to súčasť cestovania v aktuálnej dobe . Máme pocit, že s Quatar sa to nedeje, že majú aktuálne dobre zorganizované lety a nie je ich veľa, preto ich nerušia.
Letenku je preto fajn kúpiť čo najskôr, aby sa let nenaplnil. Odlet 14.2. 2022.

Cestovné poistenie (iste ponúka aj banka, v ktorej máš účet), rovnako sú známe poisťovne ako Met Life, Allianz, Kooperatíva, Union, atď.

Víza dostaneš jednoducho za cenu 40 dolárov cez túto webstránku http://eta.gov.lk
Jednoducho vyplníš formulár a do 3 dní, ale zväčša aj skôr, dostaneš potvrdenie, ktoré vytlačíš a donesieš na letisko. Nepouži prosím iný link, než tento. Niektoré sú falošné a ľudia na nich zarábajú.


Registrácia
bit.ly/3HmjuJ9


Potrebuješ vedieť ešte niečo?
Ak máš záujem sa pridať a ešte ti niečo nie je jasné, volaj cez NA WHAT’S UP Lenke Žabkovej 00421 905 604 753.
Lenka je aktuálne na Srí Lanke a bude sa tešiť, keď sa o Tvojich akýchkoľvek otázkach porozprávate.


Ďalšie odporúčania:
– cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu na Srí Lanku
– jogamatku si nosiť nemusíš, majú ju v rezorte k dispozícii
– dones si neplastovú fľašu na vodu, ktorú nebudeme musieť po použití odhodiť. Plastové fľaše prepúšťajú plast do vody a v teple ešte viac, takže to je ďalší dôležitý krok ku zdraviu :-).
– stačí si vziať málo kusov ľahkého oblečenia do tropických teplôt a také, ktoré zvládne silné potenie

Veľmi sa na Teba a spoločné ozdravenie tešíme.
Zuna a Lenka


Lenkine dojmy
Ani vám neviem opísať ten pocit po 2 týždňoch poctivého jedenia a prijímania procedúr. Moje telo bolo ako čistá vibrácia „pure vibration“. Krásne sa do neho dýchalo, bolo uvoľnené, živé ako nikdy nikdy pred tým. Uvoľnené v svaloch, šľachách, tkanivách, fasciách, ktorých napätie nám mnohokrát sťažuje život cez mentálny, fyzický a emočný stav. Sila tela a mysle bola úžasná. Prečisťovali sa emócie, prečisťovali sa postoje. Byť v jednej rutine 14 dní, kde je o teba postarané cez jogu, čchi-kung, meditácie, masáže, zábaly, najdokonalejšie jedlo a ďalšie procedúry je pre zdravotný stav veľká obnova.

 

 

 

Share Button