Taoistické ozdravné meditácie Zuna zameriava na kultiváciu čchi a ducha. Raz týždenne môžeme spoločne oprostiť myseľ od vonkajšieho sveta a nasmerovať ju do svojho vnútra a tam ju prepojiť so svojou čchi. Svojim vedomím sa vnoriť do orgánov, či rôznych fyzických štruktúr (kosti, šľachy, fascie a pod) a vyživiť ich prácou s čchi cestou subtílnej úrovne svojej mysle. V rámci týchto stretnutí pôjde o základné dychové cvičenia (dýchanie do meridiánov, dýchanie do tan-tchienu, dýchanie do kostí a pod.), techniky posilňujúce imunitu (posilňovanie kostnej drene, prečisťovanie veterných brán okolo pupka a pod.), ale aj automasáž vnútorných orgánov a ich detoxikácia zvukom.
Pracovať budeme aj s princípom tzv. „vnútorného úsmevu“, s „malým nebeským okruhom“ prepájajúcim dve centrálne dráhy tela (dráha počatia „Žen-maj“ a riadiaca dráha „Tu-maj“), či s napojením sa na hviezdu Polárku, alebo s pojmom prázdnota – „wu“, teda neexistenciou čohokoľvek, čo je základom čistoty našej mysle a v konečnom dôsledku stavu večnosti.
Cieľom týchto stretávaní je posilnenie zdravia tela a ducha, ale aj harmonizovanie stavov každodenného stresu. Meditácie sú vhodné pre skúsených, ale aj pre úplných začiatočníkov.
Priniesť si treba pohodlné oblečenie, tekutiny a chuť vnoriť sa do prázdna.

Termíny
stredy 19,30 – 20,45 (od 29.9. do 16.12. 2020, s výnimkou 18.11.)

Miesto
YogaHouse Bratislava

Cena
8 € za stretnutie

Prihlášky
Prihlasujte sa cez YogaHouse

Pozri aj
Pravidelný čchi-kung v Bratislave
Zimné taoistické ústranie

Share Button