19.-22.9. 2024_Centrum Surya, Biele Karpaty (SK) 

Čchi-kungové ústrania so Zunou sú zamerané na čas a priestor.
Čas a priestor pre vnorenie sa do hĺbky svojho tela, aby sme zacítili esenciálnu prítomnosť čchi a naučili sa s ňou v tichosti, pokoji, no v hlbokej intenzite pracovať.

Všetko, čo potrebujeme o svojom tele a jeho čchi vedieť, máme v ňom. Nezaoberáme teda niečím novým, ale tým, čo v sebe už dávno máme a čo “len” potrebujeme zase vyniesť do vedomia a fyzickej skúsenosti.

V teórii, no hlavne v praxi sa venujeme anatómii hmotných častí tela, ktoré prirodzene spolupracujú s energetickou anatómiou toku čchi. Cez pohyb pracujeme s meridiánmi a energetickými centrami metódou kultivácie čchi v tele, ktorá ponúka zharmonizovanie jej toku, následne dokonca aj jej zmnoženie a tým aj aktiváciu samoliečiacich mechanizmov tela. Tá zahrňujú dýchanie, vedenie pohybu čchi cestou meridiánov, jej tok cez päť fáz (päť elementov), očisťovanie orgánov, vnútornú vizualizáciu a meditáciu. Telu ponúkame vyskúšať si prácu s čchi cez jednoduché cvičenia, pohybové improvizácie, ale aj cez staré osvedčené formy čchi-kungu ako napríklad Osem kusov brokátu, či I-ťin-ťing. Súčasťou sú aj základy nej-kungu.

Jednotlivé retreaty sú zamerané aj na špecifiká, ktorým v danom ročnom období čchi nášho tela potrebuje venovať pozornosť. Napríklad čchi-kung zameraný na podporu imunity pred zimným obdobím, detoxikáciu organizmu na jar a podobne.
Retreaty (ústrania) odporúčam všetkým, ktorí cítia zodpovednosť za svoje zdravie a chcú ho udržiavať v dobrom stave aj vlastným pričinením a ktorí ocenia intenzívne niekoľko dňové vnorenie sa do seba.

Termín
19.-22.9. 2024_Centrum Surya, Biele Karpaty (SK)

Cena
179 € / 4475 CZK (Early Bird)
209 € / 5225 CZK pri platbe po 1.7. 2024
storno

Strava a ubytovanie
20 € na noc (12 € poplatok na deň bez nocľahu za užívanie priestorov a sociálnych zariadení centra)
7 € obed (aj s polievkou), 5 € večera, 3 € raňajky


Čchi-kung je aj súčasťou taoistických ústraní, takže ho možno absolvovať aj tam:
4.-7. 1. 2024 – Zimné taoistické ústranie, Centrum Surya, Biele Karpaty (SK) – čítaj viac
26.-30.6. 2024 – Letné taoistické ústranie, Centrum Surya, Biele Karpaty (SK) – čítaj viac

Čchi-kung Zuna vyučuje aj na víkendových seminároch:
február-apríl 2024 _ Priestor Špirála, Bratislava – čítaj viac


Pozri aj
Taoistické ozdravené meditácie
Kniha Cvičenie ako liek

Prihláste sa na retreat:
V prípade, že sa osobne ešte nepoznáme, napíšte, prosím pár slov o sebe a dôvod, prečo sa na retreat hlásite. Ďakujem, Zuna

    Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

    Share Button