Intenzívny trojdňový seminár pulzovej diagnostiky s Norom Synčákom pre študentov a praktikantov shiatsu. Otvorený je však aj pre iných záujemcov, napr. masérov, terapeutov, praktikov čchi-kungu a bojových umení.

Pulzová diagnostika v čínskej medicíne sa na prvý pohľad veľmi podobá na vyšetrenie pulzu u nás. Avšak v čínskej medicíne  a v shiatsu sa na každej ruke sleduje nielen jeden, ale tri rôzne pulzy. Na tele sa dá pulz nahmatať na rôznych miestach. Najrozšírenejšia je metóda vyšetrovania pulzu na vnútornej strane zápästia v ústí palca. Pulz hmatáme troma prstami ruky na troch miestach a v troch úrovniach hĺbky. Pričom každé miesto prináleží určitému orgánu a odráža jeho stav. Sledujeme jeho rýchlosť, umiestnenie ku povrchu a jeho kvalitu.
Noro Synčák nám prinesie pohľad na princípy pulzovej diagnostiky podľa klasických rukopisov. Zároveň nás zasvätí do pulzovej diagnostiky „Ling Shu“, ktorá predstavuje jeden z najstarších systémov pulzovej diagnostiky, pri ktorom sa porovnávajú pulzy krku s pulzami rúk. Ich nerovnováha poukazuje na štrukturálnu nerovnováhu princípov jin-jangu v rámci organizmu ako celku.

Vstupné znalosti
Pre účasť na kurze nie sú požadované žiadne vstupné znalosti.

Priebeh kurzu
Jednoducho a názorne
 – dostanete množstvo obrázkov a pomôcok, aby ste informácie ľahko uchopili.
Prakticky – budete študovať to, s čím sa v živote skutočne môžete bežne stretávať a čo môžete veľmi dobre použiť
S radosťou a hravosťou – budete si môcť veľa techník prakticky vyskúšať a natrénovať, aby ste prepojili teoretické informácie a prax

Každému z účastníkov bude zameraný pulz s interpretáciou výsledkov a návrhom vhodnej terapie. Každý si budete môcť vyskúšať prakticky pulzovú diagnostiku s kontrolou správnosti nameraného pulzu.

Rozvrh
piatok 10 – 18 (s pauzou na obed 1,5 h)
sobota 10 – 18 (s pauzou na obed 1,5 h)
nedeľa 9 – 15 (s pauzou na obed 1 h)

Obsah kurzu
– rozdiely medzi pulzovou diagnostikou v TČM a klasickej čínskej medicíne
– vnímanie Ducha (Shenu) v pulze
– kvality pulzu ako celku
– pulzy troch žiaričov
– jinové a jangové pulzy
– plnosť a prázdnota pulzu na pozíciách orgánov
– pulzy piatich elementov (Wu Sing pulzy)
– pulzy 6 yangových orgánov
– pulzy 6 yinových orgánov
– normálne a patologické pulzy orgánov
– princípy harmonizácie nerovnováhy pulzov – práca s Wu Shu Xue a Luo bodmi
– princípy energetických presunov medzi piatimi elementami a 12 orgánmi
– kvalitatívne vlastnosti pulzov orgánov
– pulzy patogénov – vietor, oheň, vlhko, hlien, sucho, chlad
– čchi-kungové techniky pre rozvoj vnímania pulzu
– príprava terapeuta – stav prázdnoty Wu JI a naviazanie kontaktu so Shenom pacienta
– vnímanie pulzu vo vertikálnej a horizontálnej línii
– praktický nácvik zručností

Pár slov k Ling Shu pulzom
Ling Shu pulzy predstavujú jeden z najstarších systémov pulzovej diagnostiky, pri ktorom sa porovnávajú pulzy krku s pulzami rúk. Ich nerovnováha poukazuje na štrukturálnu nerovnováhu princípov jinu a jangu v rámci organizmu ako celku. Preto sa podľa starých rukopisov tieto pulzy posudzovali ako prvé v poradí, o čom svedčí ich dôležitosť v klasickej čínskej medicíne. Ak sa nájde jeden z dvanástich modelov nerovnováhy, tak na základe toho sa vyberajú presné meridiány, akupunktúrne body a tiež lateralita, podľa ktorej vieme, na ktorej strane tela body stimulovať (či jednostranne alebo bilaterálne).
Výsledkom je celková harmonizácia jin-jangu v organizme, na základe ktorej sa telo niekedy samo až “zázračne” rýchlo zregeneruje. Pokiaľ táto základná rovnováha nie je dosiahnutá, tak akékoľvek iné terapeutické postupy bývajú z hľadiska účinku na organizmus menej stabilné a majú tendencie po kratšom čase opäť prejsť do nerovnováhy.
Ling Shu pulzy sú preto tak dôležité, lebo pomocou nich môžeme diagnostikovať a opraviť najhlbšiu nerovnováhu jin-jangu. Celý systém je po teoretickej aj praktickej stránke pomerne jednoduchý a mimoriadne účinný v praxi.

Cena kurzu
160 € – študenti Školy shiatsu
170 € – ostatní
Kapacita obmedzená.
V YogaHouse je možné prespať vo vlastnom spacáku za 5€ za noc.
Prihlasujte sa cez formulár, ktorý nájdete nižšie.
storno

Norbert Synčák
Ing. Norbert Synčák je 18 rokov vyhľadávaným školiteľom a odborným konzultantom v oblasti vnútorného rozvoja, tradičného feng-šuej, čchi-kungu, techník čínskej astrológie BAZI, techník časovania udalostí ZERI, čínskej medicíny a dietetiky, vnútornej alchýmie, posvätnej architektúry a geometrie a interdisciplinárnych oblastí. Prednášal pre desiatky tisíc poslucháčov vrátane vrcholových manažérov veľkých medzinárodných spoločností. Je pravidelným prednášateľom na medzinárodných kongresoch.
24 rokov sa venuje štúdiu vlastností priestoru a času, čínskej metafyzike, filozofii a vnútornému rozvoju človeka. Je spoluautorom knihy Perspektívy psychotroniky, psychotronika v 21. storočí (CAD Press) a autorom viacerých menších príručiek pre užívateľov v oblasti IT. Svoje znalosti z oblasti tradičného feng-šuej nadobudol štúdiom na Mastery Academy of Chinese Metaphysics (Kuala Lumpur, Malajzia). Ako jeden z prvých na Slovensku začal vyučovať techniky autentického feng-šuej. Jeho seminármi prešli stovky odborných konzultantov, ktorí pôsobia ako poradcovia feng-šuej na Slovensku a v Čechách. 8 rokov vedie pravidelné tréningy a semináre zamerané na podporu integrity človeka a vlastných samoregeneračných schopností s využitím techník čchi-kungu. Je absolventom štvorročného štúdia tradičnej čínskej a taoistickej medicíny v Prahe. Čchi-kung študoval u viacerých zahraničných učiteľov.
Je zakladateľom a vyučujúcim lektorom Akadémie čínskej metafyziky.

Nora Synčáka a predstavenie Ling Shu pulzovej diagnostiky môžete vzhiadnuť tu:

Prihlásenie na seminár:
(V prípade, že nie ste študentom Školy shiatsu, napíšte pár slov o sebe do správy.)

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

 

Share Button