Milí priatelia,

vytvorili sme pre vás čchi-kungové video-zostavy, ktoré vám môžu pomôcť v pravidelnosti cvičení. Každé video obsahuje krátku úvodnú teóriu aj so zobrazeniami máp meridiánov a zvukový komentár počas celého cvičenia. Dĺžka jednej zostavy je cca 40-50 min. Zostavy sú sprevádzané príjemnou relaxačnou hudbou MAOKA. Obsah jednotlivých cvičení nájdete nižšie.
Každé video je pre vás k dispozícii dvoma spôsobmi:
– obdržíte osobný odkaz na záznam prístupný len pre vás kedykoľvek na kanály youtube
– alebo si ho môžete stiahnuť do svojho počítača


 

ČCHI-KUNG PRE ZDRAVÚ CHRBTICU
Čchi-kungová zostava pre zdravú chrbticu ponúka prácu s dráhou močového mechúra, obličiek, riadiacej dráhy a dráhy počatia. Zostava obsahuje aj niekoľko kusov brokátu, dýchanie do miechy, dýchanie do obličiek, otváranie kua, rotácie od tan-tchienu a ďalšie.
Cena videa: 15€ / dôchodcovia a študenti 12€ (platba možná aj v CZK)
Objednanie cez formulár nižšie.

 

 

ČCHI-KUNG NA KONTINUITU A TOK ČCHI TELOM
Čchi-kungová zostava zameraná na harmonizovanie jin-jangu tela, na prepájanie vrchu so spodkom, prednej strany so zadnou, pravej s ľavou, pre dosiahnutie kontinuálneho toku čchi meridiánmi a všetkými štruktúrami tela.
Cena videa: 15€ / dôchodcovia a študenti 12€ (platba možná aj v CZK)
Objednanie cez formulár nižšie.

 


SÉRIA ČCHI-KUNGOVÝCH ZOSTÁV PRE 5 PREMENLIVÝCH FÁZ
Čchi-kungové zostavy pre každú z premenlivých fáz – drevo, oheň, zem, kov a voda, aby samostatnú prácu rámci premien v prírode, ktoré nazývame ročné obdobia, ale aj v rámci potrieb vo vnútri vás.

DREVO
Čchi-kungové cvičenia sú zamerané na orgány pečeň a žlčník, na ich meridiány a niektoré akupunktúrne body. Sekundárne na elasticitu, pevnosť a odolnosť šliach, väzov, elasticitu fascií, na posilnenie imunity, dušu Chun a spriechodnenie emócií. Objavujú sa v ňom časti zostáv_Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), Yi Jing Jing, I Liq Chuan, Makko-ho streče a Šesť liečivých zvukov.
Vhodné cvičiť najmä na jar, ale aj kedykoľvek pokiaľ treba popracovať s týmito orgánmi a štruktúrami.


OHEŇ
Čchi-kungové cvičenia sú zamerané na orgány srdce, osrdcovník, tenké črevo a tri energetické komory tela – tri žiariče, na ich meridiány a niektoré akupunktúrne body. Sekundárne na uvedomenie si cirkulácie krvi v cievach, vyžarovanie energie do pohybu a upokojenie ducha Šen. Objavujú sa v ňom časti zostáv_ Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), I Liq Chuan a Šesť liečivých zvukov.
Vhodné cvičiť najmä v lete, ale aj kedykoľvek pokiaľ treba popracovať s týmito orgánmi a štruktúrami.


ZEM
Čchi-kungové cvičenia sú zamerané na orgány slezina, žalúdok, pankreas, na ich meridiány a niektoré akupunktúrne body. Sekundárne na posilnenie elasticity a výživy svalov, ale aj na celkovú výživu tela a na posilnenie imunity. Ďalej na kvalitné uzemnenie a psycho-spirituálny aspekt Ji. Objavujú sa v ňom časti zostáv_Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), I Liq Chuan a Šesť liečivých zvukov.
Vhodné cvičiť najmä na v období babieho leta, ale aj kedykoľvek pokiaľ treba popracovať s týmito orgánmi a štruktúrami.

KOV
Čchi-kungové cvičenia sú zamerané na orgány pľúca a hrubé črevo, na ich meridiány a niektoré akupunktúrne body. Sekundárne na spevnenie kože, čím majú výrazný vplyv na posilnenie imunity. Ďalej na oživenie vnemu dotyku cez pokožku a aj na psycho-spirituálny aspekt Pcho – dušu tela. Objavujú sa v ňom časti zostáv_Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), I Liq Chuan, Makko-ho streče a Šesť liečivých zvukov.
Vhodné cvičiť najmä na jeseň, ale aj kedykoľvek pokiaľ treba popracovať s týmito orgánmi a štruktúrami.

VODA
Čchi-kungové cvičenia sú zamerané na orgány obličky a močový mechúr, na ich meridiány a niektoré akupunktúrne body. Sekundárne na výživu kostí, chrupaviek, kĺbov, chrbtice, miechy, kostnej drene, a tým na posilnenie imunity a aj na psycho-spirituálny aspekt Č´. Objavujú sa v ňom časti zostáv_Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), I Liq Chuan, Makko-ho streče a Šesť liečivých zvukov.
Vhodné cvičiť najmä v zime, ale aj kedykoľvek pokiaľ treba popracovať s týmito orgánmi a štruktúrami.


TOK ČCHI PIATIMI FÁZAMI

Čchi-kungová zostava zameraná na integráciu kvalít všetkých fáz a na vzájomné vyživovanie podpornou cirkuláciou čchi a jin-jangu celým telom a všetkými orgánovými sústavami. Do cvičenia sú preto zapojené všetky orgány a ich meridiány, rovnako ako aj zmyslové orgány a fyzické štruktúry, ktoré s nimi súvisia (kosti, šľachy, svaly, koža, cievy). Objavujú sa v ňom časti zostáv_Song Kai Guan Jie (Otváranie kĺbov), Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), kompletná zostava toku čchi piatimi fázami v rámci systému I Liq Chuan a Šesť liečivých zvukov.

Cena jedného videa: 15€ / dôchodcovia a študenti 12€
Cena pre kompletnú sadu 6 videokurzov: 80(namiesto 90€) / dôchodcovia a študenti 63 (namiesto 72€)
Platba možná aj v CZK / Objednanie cez formulár nižšie.



V prípade záujmu sa prihláste cez tento formulár, alebo kontaktujte Zunu na zuna@shiatsu-terapie.sk
Do správy napíšte či máte záujem o nejakú jednotlivú zostavu alebo celú sériu, alebo len o nejakú zostavu pre určitý element. 

  Súhlasím so spracovaním osobných údajov.


  Pripravujeme:
  Čchi-kung pre harmonizáciu jin–jangu v tele
  Čchi-kung pre výživu šliach, svalov a fascii a zabezpečenie ich elasticity a odolnosti

  V rámci projektu Dancing Qigong z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

   

  Share Button