Čchi-kung na podporu imunity / 10-týždňový online cyklus
január-marec 2021 / štvrtky 18,00 – 19,10

V rámci týchto týždňov venujeme čchi-kung hlavne podpore imunity, z čoho samozrejme budú mať osoh aj iné systémy tela. Pracovať budeme na VNÚTORNOM ASPEKTE IMUNITY podporou vnútorných orgánov (pľúca, obličky, slezina, žalúdok, pečeň), aktivovaním čchi v kostiach kvôli tvorbe červených a bielych krviniek, či aktivovaním žliaz (brzlík, nadobličky), ktoré budujú imunostimulačné látky. A aj na VONKAJŠOM ASPEKTE imunity cez posilňovanie kože a obrannej wej-čchi, ktorá pod ňou prúdi, a aktiváciou čchi v šľachovo-svalových dráhach, ktoré sú dôležitou súčasťou nášho obranného systému. Naučíme sa, okrem iného, vynikajúcu zostavu pre šľachovo-svalové dráhy.

Energia v našom tele, ktorú taoisti nazývajú čchi, potrebuje plynulo telom prúdiť, aby mu zabezpečovala harmonické fungovanie. Ak neprúdi plynulo, dostávame sa do nerovnováhy a „otvárame tým dvere“ bolestiam a chorobám. Čchi-kung je prastará metóda kultivácie energie v tele, ktorá ponúka zharmonizovanie jej toku, následne dokonca aj jej zmnoženie a tým aj aktiváciu samoliečiacich mechanizmov tela. Čchi-kung bol oddávna považovaný za súčasť medicíny, hlavne prevencie. Je teda vynikajúcim prostriedkom na vytvorenie základnej stability zdravia.
Na svojich hodinách sa zameriavam na prax vnútornej kultivácie cez jednoduché cvičenia. Tie zahrňujú dýchanie, vedenie pohybu cestou meridiánov, tok čchi cez päť fáz (päť elementov), očisťovanie orgánov, vnútornú vizualizáciu a meditáciu. Nedržím sa fixných foriem, skôr ponúkam telu vyskúšať si prácu s čchi cez jednoduché pohybové improvizácie, avšak niektoré zostavy do hodín zahrňujem. Čchi-kung odporúčam všetkým, ktorí cítia zodpovednosť za svoje zdravie a chcú ho udržiavať v dobrom stave aj vlastným pričinením.

štvrtky / 18:00 – 19:10 / 14.1. – 25.3. 2021 (okrem 4.3.2021)

Vzhľadom na lock down prenesené do zoom priestoru, možno sa teda pridať.

Prihlasovanie cez Yogahouse

Cena
8 € / lekcia

Hodiny vedie Zuna

Pozri aj
Taoistické ozdravné meditácie
Čchi-kungové retreaty
Zimné taoistické ústranie

Share Button