Ajurvéda & Tao ženy na Srí Lanke
14.-27.2. 2023

V čínštine je výraz SUNG SHIN, ktorý by sa dal preložiť ako RELAXOVANIE DO JADRA SVOJEJ BYTOSTI. To, milé ženy, môžete zažiť na tomto retreate na Srí Lanke, v ktorom prepojíme liečebné procedúry ajurvédy s čchi-kungom a meditáciami, zameranými len pre ženy.
Dovoľte si vnoriť sa hlboko do seba a zároveň pri tom oddychovať, zabudnúť na všetky starosti a hladkať sa zvonka i zvnútra úžasnou stravou, pokojom, spočívaním v tichu seba alebo pozorovaním nádhernej krajiny. Ráno ženský Lotosový čchi-kung s prvkami jogy so Zunou, cez deň procedúry, more, výlety a večer taoistické meditácie so Zunou zamerané na jadro ženského tela i duše. Efekt oddychu, masáží, procedúr, liečenia živou prírodou a zdravým jedlom je už po pár dňoch badateľný. Minulý rok sme si to užili naozaj až do jadra.


Ajurvédska liečba
Na Srí Lanke budeme zažívať vedené liečenie pod dohľadom ajurvédskych doktorov, z toho aj Nalin Santa Kumara vysoko uznávaného na Srí Lanke. Každý deň si dopraješ 5-6 ajurvédskych procedúr podľa odporúčaní lekára a jeden deň vedenej celkovej očisty organizmu. K tomu samozrejme patrí ajurvédska strava, ktorá poteší tvoje chuťové poháriky, ale aj orgány. Pani lekárka nám vždy vysvetlí, čo zdravé ideme konzumovať a prečo je to pre náš organizmus unikátne.
Hneď v deň príchodu podstúpiš diagnostické vyšetrenie s lekárom, ktorý zistí tvoj zdravotný stav z jazyka, očí a pulzu, a samozrejme pohovorom. Na základe toho ti predpíše špecifické procedúry a bylinnú liečbu. Okrem toho budeš oddychovať :-).
Ájurvéda je veľmi účinná na astmu, obezitu, vysoký krvný tlak, migrény, problémy s chrbticou, ochrnutie, kožné, imunitné, pohybové, psychické a dýchacie problémy, ale aj problémy spôsobené stresom a psychickým napätím.


Lotosový čchi-kung s prvkami jógy (ráno)
Čchi-kung pre ženy sa zameriava na iné meridiány a iné energetické centrá ako čchi-kung, ktorý bežne cvičíme v zmiešanej skupine. Zuna ti týmito rannými hodinami pomôže napojiť sa na svoj stred, ale aj na srdce a prebudiť čchi v meridiánoch, ktoré najviac zo všetkých oživujú vitalitu tvojich ženských orgánov. Tú vitalitu potom cez jednoduché asany pustíme cirkulovať do celého tela.

Tao meditácie pre ženy (večer)
Večeri venujeme taoistickým meditáciám, ktorými vyživíme svoju jinovú esenciu. Venovať sa budeme napríklad kultivácii čchi a otváraniu srdca a následné naplňovaniu srdca láskou / prepájaniu srdca s maternicou / očisťovaniu maternice liečivým zvukom a harmonizovaniu hormónov / objavovaniu sily vaječníkov a stelesňovanie vedomia v prsiach / vnútornému úsmevu a jeho využívaniu pre regeneráciu orgánov na hlbokej bunkovej úrovni / recyklácii emócií v orgánoch prostredníctvom liečivých zvukov a pod.


Ubytovanie 
Ubytovanie a procedúry sú v rezorte Isolabella Ayurveda Resort (pozri tento link), ktorý je situovaný na južnej strane Srí Lanky, ktorá je známa dych vyrážajúcimi plážami. Isolabella Ayurveda Resort je príjemné domáce prostredie rodinného rezortu. Samozrejmosťou je starostlivý personál, milé doktorky i doktori, ktorým záleží na našom liečení a fantastická strava. Rezort má výhľad na útesy a neustále plynúce vlny, ale aj na východ slnka, čo je tiež úžasná devíza podporujúca tento liečebný pobyt. Hneď v tesnej blízkosti je krásny poloostrovček Blue island, na ktorý sa určite spolu vyberieme, pretože sa na ňom Zem skutočne tvorivo vyhrala (pozri foto nižšie alebo v galérii). Možno z neho pozorovať východy alebo západy slnka. Hneď pod rezortom je pláž, kde je možné si zaplávať v mori. Inak je v rezorte k nekonečnému plávaniu a ochladzovaniu k dispozícii bazén rovno pod palmami a rozkvitnutými stromami. Rezort bezprostredne susedí z budhistickým chrámom, kam samozrejme môžeš denne chodiť rozjímať.
Ubytovať sa je možnosť v spoločnom bývaní v double room s king size posteľou pre kamošky, alebo byť samostatne na izbe v single room. K dispozícii je aj jedna božsky situovaná štvorposteľová izba, ktorá je dostatočne veľká na to, aby ste si tam 4 mladé devy nevadili. Je krásne zariadená a má ozaj exluzívny výhľad.


Strava
V centre sa strava podáva 3x denne. Je neskutočne chutná a farebne príťažlivá. Ak ťa počas dňa chytí hlad, môžeš si odtrhnúť banán z banánového trsu, ktorý je vždy v rezorte zavesený k dispozícii. Počas toho, ako budeš po procedúrach na lehátku oddychovať, ti personál bude ponúkať čaje, vodu alebo rôzne čerstvo odstredené ovocné džúsy, alebo kokosovú vodu, ktorú môžeš piť slamkou priamo z orecha. Jeden večer zažijeme aj kurz ajurvédskeho varenia.


Cestovanie po krajine
V rámci toho retreatu budeme mať čas na niekoľko krátkych výletov. Minulý rok sme videli budhistické chrámy v jaskyniach, niektoré účastníčky navštívili Safari alebo čajové farmy. Ak si myslíš, že sú ti dva týždne na Srí Lanke málo, môžeš ostať dlhšie a cestovať po krajine. Alebo môžeš ostať ležať kdekoľvek na pláži, surfovať, piť coconuts a objavovať nádherné pamiatky a užívať si najkrajší pocit zdravia. Minulý rok sme po skončení retreatu zažili v malej skupinke ozaj krásnu cestu po krajine. Mali sme jedného vodiča a sprievodcu Meheeho, ktorý nás zaviezol všade, čo sme mali v pláne vidieť. Už dnes s ním Zuna plánuje ďalšiu cestu v roku 2023, tak sa môžeš pridať, alebo ti Zuna môže poradiť kam sa oplatí ísť sa pozrieť a môžeš si naplánovať svoju vlastnú cestu. Podrobný plán sem zavesíme čoskoro.


Srí Lanka je pre turistov otvorená
Ak ti do mysle nabehli obavy, či je to vôbec možné v dnešnom šialenom svete, môžeš ich pokojne vypustiť :-). Ešte nevieme, aká bude presne situácia, ale keď sme to s covidovými reštrikciami zvládli v roku 2022, tak už to určite zvládneme aj teraz. Vycestovať sa dá, aj keď nie si zaočkovaná a ani PCR testy už nie sú potrebné. Ak by bol covid náhodou zase v rozkvete, tak nie je to problém, pretože tento rezort je karanténny hotel prvého stupňa a môžeme v ňom byť za každých okolností. Do hotela ťa z letiska priamo dovezie hotelom objednaný certifikovaný šofér. Ak by bolo Slovensko (Česko) zatvorené pre cestovanie, tak isto nie je problém. Ozdravný pobyt je povolený a z rezortu nám pošlú potvrdenie o liečebnom pobyte. Upokojili sa už aj nepokoje v krajine, ktoré sa aj tak nikdy turistov nedotýkali. Zuna ťa rada vo všetkom zorientuje a poradí. Kontakt na ňu nájdeš nižšie.


Cena
Ceny sa zvýšili aj na Srí Lanke, ale na základe našej dobrej spolupráce v minulosti, Isolabella rezort špeciálne pre túto skupinu ponechal minuloročnú cenu.

2086 € pri ubytovaní v double room (149 € eur na deň x 14 dní / cena zahrňuje ubytovanie, stravu, diagnostiku, procedúry)
2366 € pri ubytovaní v single room (169 € eur na deň x 14 dní / cena zahrňuje ubytovanie, stravu, diagnostiku, procedúry)
50 € transport z letiska na hotela na letisko späť, spolu transport 100€ (pri minimálnom počte ľudí v aute 3 osoby, vhodné je teda ísť spolu)
81 € eur vedenie hodín so Zunou
Takže dohromady táto cena zahrňuje: odbornú diagnostiku, ajurvédske procedúry pod dohľadom lekára 5x denne, strava 3x denne, bylinné preparáty 2x denne, ubytovanie, lotosový čchi-kung ráno, taoistické meditácie večer, dovoz z letiska a na letisko.

Cena nezahrňuje: letenku, poistenie, víza a výlety

Najlacnejšie letenky:
www.pelikan.cz
www.skyscanner.net
www.momondo.com
www.kayak.com


Odlet na Srí Lanku
Odlet z Európy je plánovaný na 13.2. 2023, s príletom na Srí lanku 14.2. 2023.
Letieť môžete samostatne, alebo sa môžeme dohodnúť na spoločnej ceste už z Bratislavy.
Ideálne je ísť v skupine, aby sme boli spoločne z letiska dovezené objednanou dopravou do rezortu.
Let pre Slovenky je možný z Viedne, Budapešti, no vy, čo nežijete na Slovensku, môžete letieť z akéhokoľvek letiska. Ak bude v rezorte miesto, je možné priletieť aj pár dní skôr (alebo ostať dlhšie).

Na základe vašich prihlasovaní vás Zuna bude postupne informovať a prepájať, aby ste mohli cestovať spolu. Pokojne jej volaj, píš, vo všetkom rada poradí.
Naposledy nám to vyšlo pekne tak, že sme všetci leteli s Quatar z Viedne o 16:05. Let bol výborný, služby parádne. Quatar má možnosť za príplatok okolo 100 eur zmeniť letenku v prípade, že je to potrebné.
Spätný let môžete mať rôzny podľa potreby odletu, pretože možno zostať pár dni po reatreate na Srí Lanke.

Letenku je preto fajn kúpiť čo najskôr, aby sa let nenaplnil. Odlet 13.2. 2023.


Ďalšie odporúčania:
Cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu na Srí Lanku.
Cestovné poistenie iste ponúka aj banka, v ktorej máš účet; rovnako sú známe poisťovne ako Met Life, Allianz, Kooperatíva, Union, atď.
Víza dostaneš jednoducho za cenu 40 dolárov cez túto webstránku http://eta.gov.lk
Jednoducho vyplníš formulár a do 3 dní, ale zväčša aj skôr, dostaneš potvrdenie, ktoré vytlačíš a vezmeš na letisko. Nepouži prosím iný link, než tento. Niektoré sú falošné a ľudia na nich zarábajú. Každopádne Zuna toto ešte bude so všetkými spoločne riešiť asi 5 týždňov pred cestou.
Stačí ti vziať málo kusov ľahkého oblečenia do tropických teplôt a také, ktoré zvládne silné potenie.
Jogamatku si nosiť nemusíš, majú ju v rezorte k dispozícii.


Prihlásenie sa na retreat
Vo formulári rozroluj kolonku “mám záujem o” a vyber Tao ženy na Srí lanke. Potom odošli.
V prípade, že sa osobne ešte nepoznáme, napíš, prosím do správy pár slov o sebe a dôvod, prečo sa na retreat hlásiš. Ďakujem, Zuna

  Súhlasím so spracovaním osobných údajov.


  Potrebuješ vedieť ešte niečo?
  Ak máš záujem sa pridať a ešte ti niečo nie je jasné, volaj Zune na 00421915052833
  alebo píš na zuna@artyci.com

  Veľmi sa na Teba a spoločné ozdravenie teším. Zuna 

                                         

  Share Button