Intenzívny čchi-kungový retreat s taoistickým majstrom Zhong XueChao (majster Bing) v Číne.
Máj 2024

Kde
Taiji Temple v Guiyangu (provincia Guizhou) a Wudangské hory (provincia Hubei).

Čo nás čaká
Intenzívna prax čchi-kungu a základy tchaj-ťi-čchüan pod vedením taoistického majstra Zhong XueChao (majster Bing) priamo pri zdroji tohto umenia, kde cítiť ducha dávneho umenia a taoistickej kultúry.

Ubytovanie a cvičenie priamo v chráme Taiji Temple v Guiyangu, v provincii Guizhou a v škole majstra Binga vo Wudangských horách.

Stretnutie s veľmajstrom Zhong Yun Long, u ktorého sa majster Bing učil 20 rokov, priamo v jeho chráme Taiji Temple v Guiyangu. Keďže tam budeme ubytovaní a budeme tam aj cvičiť, zažijeme tam aj život tohto chrámu s dodnes živými taoistickými aktivitami – ceremónie, denné spevy, cvičenia a pod.

Spoznávanie taoistickej kultúry cez praktiky meditácie, taoistickej praxe dlhovekosti, cez kaligrafiu a prvky čínskej medicíny, taoistickej hudby, ale aj cez ukážky varenia podľa čínskej dietetiky.

Návšteva historických skvostov wudanských hôr ako napríklad chrámy Golden Summit Temple (JinDing), South Cliff Temple (NanYan) a aj Purple Cloud Temple, kde majster Bing 15 rokov študoval. Ale aj ďalšie zaujímavé miesta, ktoré nechávame trošku aj ako prekvapenie :-).

Kedy
9.5. – 24.5. 2024

Presný rozvrh
9.5. – odlet z Európy do Guiyang (provincia Guizhou)
10.5. –  prílet do Guiyangu a príchod do Taiji Temple v Guiyangu
11.5.  – deň na aklimatizáciu, návšteva zaujímavostí a chrámu
12.5. – 18.5. – 7 dní tréningu s majstrom Bingom a spoznávanie kultúry tohto chrámu
19.5. – transfer do Wudangu
20.- 23.5. – pobyt vo Wudangu v škole majstra Binga
24.5. – odlet do Európy

Cena
1100 USD (v double izbe) alebo 1410 USD v samostatnej izbe – cena zahrňuje kurzovné, ubytovanie a stravu v Taiji Temple a v škole majstra Binga vo Wudangských horách.
Cca 100 USD na transfery z letiska a na letisko, vstupný poplatok do Wudangských hôr a pod.
Cca 1000 € za dopravu (závisí aj od toho, kedy sa kúpi letenka).

Podmienka účasti
Vítaní je každý, nerobíme žiadnu selekciu. Avšak aby sa nám dobre pracovalo, Zuna sa pokúša pre majstra Binga vytvoriť kompaktnú skupinu záujemcov. Vhodné sú osvojené základy čchi-kungu a zostavy ako Ťi-pen čchi-kung a Osem kusov brokátu. V mesiacoch január – apríl 2024 bude v Bratislave prebiehať ďalšia príprava  😊.
– obsadené (berieme už len na čakačku)

Pozor!
Zuna nie je cestovná kancelária 😊. Pokúsi sa pre vás zabezpečiť všetko, čo treba, ale tento retreat prosím neberte ako turistický zájazd nejakej cestovky. Ďakujem 😊.

Možná príprava na retreat
Pravidelné hodiny čchi-kungu v Bratislave
Pravidelné taoistické meditácie v Bratislave
Zimné taoistické ústranie v Bielych Karpatoch
Čchi-kungové víkendy v Bratislave (finálne ladenie skupinky :-))

V prípade záujmu sa prihlasujte cez formulár nižšie
            

Prihlásenie na retreat
Pokiaľ sa nepoznáme, prosím napíšte mi aj pár slov o sebe, motiváciu zúčastniť sa tohto retreatu a svoje skúsenosti s čchi-kungom. Ďakujem, Zuna.

    Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

    Share Button