Centrum Surya, Biele Karpaty, Slovensko

Celoročný modul štúdia shiatsu zameraný na porozumenie dynamiky premien čchi a jej vývoja počas roka, prostredníctvom učenia o piatich prvkoch (piatich premenách energie) – VODA, DREVO, OHEŇ, ZEM, KOV. V teórii a praxi ide o hlbšiu prácu s orgánmi a dráhami jednotlivých prvkov, funkciami a poruchami orgánov a dráh, detailná práca s priebehmi energetických dráh, ich hlavných vetiev, vedľajších vetiev a spojníc a čchi-kung.

Štúdium obsahuje:
• Ponorenie sa do symboliky určitých bodov na dráhach.
• V praxi opakovanie a prehlbovanie zručností v určitých technikách, nové detailné techniky.
• Ďalšie dôležité body na dráhach – kategórie: body tonizačné, sedatívne, hodinové, body prechodu, body prameňa, body s celkovým účinkom, mu a bo body, body piatich priehrad (drevo, oheň, zem, kov, voda).
• Práca so psychickými aspektmi orgánov.
• Dizajnovanie vlastného postupu ošetrenia na základe potreby pacienta.
• Konkrétne diagnostické prípady.
• Moxovanie.

Tvar štúdia
• Štúdium má formu intenzívnych víkendových kurzov. Každý víkend je zameraný na premenlivú fázu (element), ktorá súvisí s ročným obdobím, v ktorom seminár prebieha (jar-drevo, leto-oheň, babie leto-zem, jeseň-kov, zima-voda). Obsahuje špecifiká jednotlivých fáz v prepojení s orgánmi a dráhami.
• Počas roka sú študenti neustále zapojení do štúdia na základe domácich úloh a testov.
• Na každom stretnutí dostanú študenti podrobne vypracované skriptá obsahujúce tabuľky súvzťažností 5 premenlivých fáz, podrobné mapy meridiánov, spojníc a bočných vetiev, funkcie jednotlivých orgánov a ich súvislosti s emóciami, popisy používaných bodov, filozofické súvislosti s jednotlivými elementmi, interaktívne doplňovanie do textu, domáce úlohy…
• Na každé nové stretnutie sa študenti pripravujú vypracovaním domácej úlohy, ktorú im rozposielame mesiac pred stretnutím. Na záver víkendu napíšu krátky test s prebraného učiva.
• Štúdium sa končí záverečnou skúškou (pokiaľ chce študent získať osvedčenie), pozostávajúcou z teoretického testu a praktického shiatsu ošetrenia. V prípade záujmu o absolvovanie tejto záverečnej skúšky je ju treba vykonať do pol roka od posledného absolvovaného stretnutia.
• Účasť na každom víkende nie je podmienkou. Škola je otvorená aj pre nezávislých študentov, zvedavcov, náhodných záujemcov s určitými skúsenosťami so shiatsu. Na záverečnú skúšku je však absolvovanie celého štúdia nevyhnutné.
• Študenti sa môžu priebežne pridávať do kurzu počas ktoréhokoľvek ročného obdobia.

Podrobný rozpis štúdia

Vyučuje
Zuna Vesan

Termíny 2023/24
ZEM – slezina, žalúdok / 15.-17.9.2023 – obsadené (berieme už len na čakačku)
KOV – pľúca, hrubé črevo / 10.-12.11.2023
VODA – obličky, močový mechúr / 12.-14.1. 2024
DREVO – pečeň, žlčník / 15.-17.3. 2024 
OHEŇ – srdce, tenké črevo / 3.-5.5. 2024

Rozvrh
piatok: 18,00 – 21,00h
sobota: 8,00 – 18,00h s obednou prestávkou
nedeľa: 8,00 – 13,00h

Cena
125 € za víkend / celý cyklus (platba naraz) 575 € (miesto 625 €)
Pre študentov, ktorí si chcú toto štúdium zopakovať, je cena za víkend 89 €.
storno

Cena ubytovania a stravy (hradí sa až na mieste)
20 € na noc (12 € poplatok na deň bez nocľahu za užívanie priestorov a sociálnych zariadení centra)
7 € obed (aj s polievkou), 5 € večera, 3 € raňajky
Príspevok za samostatné varenie v kuchyni modrého domu je 3 € na osobu a deň.

Pre koho je štúdium vhodné
Kurz sú vhodný pre absolventov Letnej školy shiatsu I. Škola je otvorená aj pre absolventov či študentov iných škôl shiatsu, náhodných záujemcov so skúsenosťami so shiatsu, čínskej medicíny, masáží tchuej-na a pod. Účasť takýchto študentov závisí na dohovore. Napíšte k tomu pár slov do správy vo formulári.

Prihláška sa na kurz:
(Do správy napíšte o akú fázu máte záujem. Pokiaľ nie ste študentom Školy shiatsu, napíšte aké máte so shiatsu skúsenosti.)

    Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

    Share Button