Online cyklus ozdravných taoistických meditácií zameraných na fyzické, psychické a spirituálne vyladenie / momentálne k dispozícii len záznamy z roku 2021

Všetci sa dnes snažíme podporovať si imunitu a byť psychicky v pohode. To, čo bežne robíme – strava, výživové doplnky, či otužovanie, je hlavne pre jej fyzickú zložku. Mnohí kvôli podpore imunity cvičíme čchi-kung, čo je super. Súčasťou všetkého je však aj naša psychika. Mnohé orgány a žľazy, ktoré formujú naše vnútorné naladenie, sú závislé na dobrom stave našej psychiky. Pokiaľ žijeme v strese, strachu, hneve, či beznádeji, tieto orgány a žľazy nedokážu plnohodnotne pracovať. Čínska medicína už dávno pradávno objavila, že psychické naladenie je podstatnou základňou fyzického zdravia.

V dnešnom čase občas prichádzajú aj rôzne, niekedy ťažšie spracovávané emócie. A je ťažké nedovoliť im rozvíjať sa do veľkých rozmerov, na ktoré nám už niekedy dochádza dych. Musíme sa učiť ako neprikrmovať negatívny dialóg samého so sebou, ako nedovoliť konšpiračným teóriám, aby nás rozožierali, ako zabrániť rastu vnútornej rozhorčenosti, hnevu, obáv, či bezmocnosti. Je čas venovať sa vnútornej kultivácii. Potrebujeme dokázať mať svoje myslenie pod kontrolou, nedovoliť, aby sa divoko rozvinulo. To si vyžaduje tréning, cvičenie svojej mysle. Tým posilníme svoju psychickú, ale aj fyzickú imunitu.

S čím budeme pracovať?
– svojim vedomím sa budeme vnárať do orgánov, ktoré majú imunitu na starosti (pľúca, slezina, obličky, pečeň, srdce) a vitalizovať ich podpornou čchi
– aktivovať kosti a kostnú dreň, pretože v nej sú dôležité imunostimulačné látky
– očisťovať orgány od nánosov nespracovaných a nakumulovaných emócií
– aktivovať čchi v určitých žľazách (napríklad brzlík, nadobličky)
– kultivovať čchi všetkých v troch hlavných energetických centrách tan-tchienov
– aktivovať imunostimulačné látky v črevách
– rozvíjať lásku k sebe a k druhým, ako najzákladnejšiu energiu našej pevnej imunity
– rozvíjať vďačnosť nielen na mentálnej úrovni, ale vnárať ju do buniek tela

To všetko prostriedkami taoistických meditácií.

Meditácie vedie:
Zuna Vesan, autorka kníh Tao cesta ku zdraviuMeridiány – dráhy života a Cvičenie ako liek. Taoizmu sa venuje už cez 20 rokov, niekoľko rokov študovala systém Univerzálne liečivé Tao, v súčasnosti je žiačkou majstra Zhong Xue Chao. Každoročne vedie zimné taoistické ústrania a čchi-kungové retreaty v prírode Bielych Karpát a Orlických hôr. Je zakladateľkou slovenskej Školy shiatsu a TAO.

Čas
Momentálne sú pre vás k dispozícii záznamy z cyklu v roku 2021.

Témy meditácií na záznamoch
1. Nej-kungová meditácia zameraná na čistenie pľúc, pečene, sleziny, obličiek, na napojenie sa na nebeský poriadok a aktiváciu brzlíka.
2. Nej-kungová meditácia na posilnenie imunity zameraná na krížovú kosť, hrudnú kosť, brzlík a chrbticu.
3. Návrat k pôvodnej celistvosti a čistote esencie ťing / srdce ako lotos / mikrokozmická orbita.
4. Tan-tchieny, tchaj-ťi pilier, jednota jin-jangu, 3 hviezdy dolného tan-tchienu.
5. Čistenie všetkých 12 hlavných orgánov, koreň v obličkách a lotosový kvet nad hladinou.
6. Napojenie na Polárku a jadro Zeme, zmyslové orgány, oddelenie kalného od čistého, žiariaca čistota.
7. Mapa taoistického tela, čistenie veterných brán.
8. Tri žiariče a 6 liečivých zvukov. Harmonické kráľovstvo 🙂
9. Energetizovanie kostí cez dýchanie do kostí a liečivý zvuk čúúúúúúúú. Posilňovanie obličiek a vôle.
10. Opakovanie a čistenie zmyslových orgánov, krížovej kosti, brzlíka a opaskovej dráhy a tvorenie energetickej ochrannej špirály okolo seba.

Miesto
U vás doma.

Cena
90€ za celý cyklus deviatich stretnutí / 9€ za stretnutie
10€ za jednotlivé stretnutie (i keď najhlbší účinok má absolvovanie celku a uprednostňujeme účastníčky na celom cykle)
80€ záznamy (séria) / 9€ za jeden záznam

Prihlášky cez formulár nižšie

Pozri aj
Tao pre ženy
Zimné taoistické ústranie

Pár reflexií účastníkov:
Mudr. Jozef Šmírala, Bratislava
Štúdium tajov ľudského tela je fascinujúca vec. Možno tu žasnúť nad jeho komplikovanosťou a úžasnou integritou v mnohých aspektoch – od štruktúry a funkcie DNA cez skladbu rôznych molekúl, buniek, orgánov až celých ich sústav – celého organizmu. Toto fyzické telo sa sprvoti zdá byť úplne dokonalé  Takisto v rámci štúdia patológie nás môžu upútať zistenia, kde všade v rámci tohto zložitého tela môže nastať chyba a všetko to dokonalé zrazu zaškrípe, pokazí sa a vznikne nejaká porucha – neskôr choroba, nakoniec možno i smrť. Rovnako fascinujúce je aj vnikanie do tajov liečby a nápravy týchto chýb. Avšak čím viac prenikáme do týchto tajov, tým viac si musíme uvedomiť obmedzenosť možností. V snahe liečiť vidíme aj časté uviaznutia medicíny ako v nejakom bludisku, z ktorého často niet úniku. Vlastne niekedy už ani neliečime, ale iba zmierňujeme príznaky a mnohé postupy vedú len k vyrábaniu ďalších problémov a umelo vyvolaných chorôb. Pýtame sa „prečo?“ a „čo s tým?“. Problém je asi niekde vyššie, konkrétne v našej západnej kultúre a vede. A vo fakte, že západná medicína, ako súčasť tejto vedy, študuje len fyzické telo ako hmotu. Teda všetko to, čo môžeme na vlastné oči vidieť, uchopiť, ohmatať a zmerať.

Cesta z tohto „zajatia“ je ťažká a vedie asi len cez zmenu tohto myslenia a celej filozofie. Vďaka pripusteniu možnosti, že za týmto všetkým proste musí byť aj niečo ďalšie, čo nám uniká a nevnímame to. Otázkou je, že ak áno, tak čo? Na uspokojivú odpoveď možno prísť asi len tak, že si začneme osvojovať východnú filozofiu, ktorá vidí veci v inom svetle. A v rámci nej sa nám ponúka aj taoizmus. A zrazu sa možno dozvedieť, že okrem tela fyzického je i telo energetické, energo – informačné, dokonca spirituálne! A otvárajú sa nám postupne dvere do úplne iného sveta. Zistíme napríklad, že naše telo nie je v prírode len tak osve, ale je zasadené do oveľa väčšej mozaiky, že mikrosvet, pozemský svet a makrosvet sú vlastne jednota, a že pojem hmota je vlastne len jednou z foriem pojmu energia a opačne.

Práve do týchto súvislostí môžeme viac vniknúť a precítiť ich aj vďaka taoistickým meditáciám a na tejto ceste je teraz našou sprievodkyňou Zuna Vesan. Ja osobne sa vždy sa na túto „exkurziu“ týmto fascinujúcim svetom teším a po nej mám vždy nad čím rozmýšľať.

Kristýna, Basel
Meditace mi přinášejí klid a usebrání. Neznám všechny účastníky osobně, ale přesto i online je to jako sednout si na ten čas do skupiny blízkých přátel.

Iveta, Pezinok
Zunine meditácie vždy pre mňa znamenajú upokojenie po hektickom a napätom dni. Sú však aj ozdravné pre orgány, meridiány, prúdenie energie, jej „upratanie správnym smerom“. Ale hlavne pri nich dosiahnem pokoj duše a sebaistotu, pretože mi vždy potvrdia neuveriteľné schopnosti, ktoré ma každý z nás, a síce, že sa vieme o seba postarať a pomôcť si.


Prihláste sa na meditácie:
Vo formulári si vyberte daný kurz. Aj keď budú meditácie prebiehať v online priestore, pre uchovanie kompaktnej čchi skupiny bude priestor obmedzený. Ak sa chcete zúčastniť a so Zunou sa osobne nepoznáte, napíšte Zune krátky motivačný list priamo do nižšie uvedeného prihlasovacieho formulára. Ďakujeme.

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Share Button