Letné taoistické ústranie

Ústranie zamerané na kultiváciu energie a ducha prostredníctvom čchi-kungu, meditácií a taoistickej filozofie.
5.–9.7. 2023 Centrum Pangea, Orlické hory (CZ)

Po mnohých rokoch vlastného štúdia a bohatej praxe, sú informácie a podnety, ktoré odovzdávame, ešte viac ovplyvnené prírodnými zákonitosťami. Inšpiráciou a podnetom na rozvoj vlastných metód nám boli a sú staré čínske texty a poznatky taoistickej filozofie, ktorých súčasťou je čínska medicína, čchi-kung, I ťing a podobne.

V čase letného taoistického ústrania bude 2 týždne po letnom slnovrate, kedy ročný cyklus dosiahol svoj vrchol. Avšak hlboko vo vnútri a navonok neviditeľná, začala sa iniciovať jinová kvalita. Všetko je v plnom rozkvete a teplo sa rozširuje dookola aj vo vnútri. Ideálny čas si vychutnať pestrosť a rozmanitosť, ktorú nám ponuka príroda a zároveň nasmerovať svoju pozornosť do vnútra, nájsť svoj stred a vnútorný pokoj. Vhodný čas na prepojenie so živlami a stromami, na posilnenie a vzpruhu pre svoje telo a myseľ.

Počas ústrania sa budeme oboznamovať s princípmi, ktoré sú zároveň aplikovateľné aj v bežnom živote. Samotné prostredie má blahodarný vplyv nielen na telo, ale aj na dušu človeka. Sila prírody je pri takejto práci katalyzátorom hlbšej a sústredenejšej práce, čo následne pomôže uchovať nové informácie v telách a mysliach účastníkov oveľa trvalejšie. Taoizmus k tomu ponúka mnoho podporných ciest.

Na letnom taoistickom ústraní nás okrem oddychu čaká:
– čchi-kung na spriechodnenie čchi v meridiánoch, revitalizáciu a posilňovanie tan-tchienov
– čchi-kung so stromami
– taoistické techniky posilňujúce imunitu (dýchanie do kostí, posilňovanie kostnej drene, prečisťovanie veterných brán okolo pupka a pod.)
– automasáž vnútorných orgánov a ich detoxikácia zvukom
– meditačné, dychové a relaxačné cvičenia
– rozpravy na taoistické témy (Tao-te-ťing, I-ťing, diela Čuang-c´, Lie-c´ a pod.)
– pokojné rozjímavé prostredie centra
– deň absolútneho ticha

Ústranie je vhodné aj pre úplných začiatočníkov. Ideálne je pobudnúť na ňom celý čas, ak však nestíhate prísť na celý pobyt, môžete prísť aj na kratšiu dobu.

Dátum 
streda 5.7. – príchod do 16,00 a o 16,00 úvod do ústrania
nedeľa 9.7. – odchod po spoločnom obede

Miesto konania
Centrum Pangea, Orlické hory, Východné Česko

Cena
169 €
storno

Strava a ubytovanie v centre
15 € na noc / 20 € na noc v samostatnom apartmáne (2 lôžka) / 5 € v prípade stanovania (poplatok za užívanie priestorov a sociálnych zariadení centra)
cenu za stravu ešte kalkulujeme

Ústranie vedú Zuna a Milan
Pozrite si galériu z centra Pangea

Predchádzajúce retreaty a ústrania
Sila ženského Tao – 2012-2022
Zimné taoistické ústranie – 2017-2023
Wuwei Qigong Retreat – 2022, 2021
Tao ženy na Srí Lanke – 2022
Hara – stred človeka – 2016

Prihláste sa na retreat:
Pokiaľ sa osobne ešte nepoznáme, napíšte do správy pár slov o sebe a dôvod, prečo sa chcete ústrania zúčastniť. Ďakujeme.

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.


 

Share Button