Pravidelné hodiny čchi-kungu v Bratislave

Čchi-kung je prastará metóda kultivácie čchi v tele, ktorá ponúka zharmonizovanie jej toku, následne dokonca aj jej zmnoženie a tým aj aktiváciu samoliečiacich mechanizmov tela. Čchi-kung bol oddávna považovaný za súčasť medicíny, hlavne prevencie. Je teda vynikajúcim prostriedkom na vytvorenie základnej stability zdravia.

Na svojich hodinách sa zameriavam na prax vnútornej kultivácie cez jednoduché cvičenia. Tie zahrňujú dýchanie, vedenie pohybu cestou meridiánov, očisťovanie orgánov, vnútornú vizualizáciu a meditáciu. Využívam niekoľko jednoduchých tradičných čchi-kungových foriem, študentom však hlavne ponúkam vyskúšať si prácu s čchi vo svojom tele cez jednoduché pohybové vzorce. Každá hodina je zakončená meditáciou v stoji čan-čuang, tzv. „objímanie stromu“. Čchi-kung odporúčam všetkým, ktorí cítia zodpovednosť za svoje zdravie a chcú ho udržiavať v dobrom stave aj vlastným pričinením.

Zimné čchi-kungové stretnutia (december, január, február) sú prirodzene zamerané na náš najhlbší zdroj energie – obličky. Tie sú podľa teórie piatich fáz (elementov) v zime najviac vyčerpávané a potrebujú našu pozornosť a starostlivosť. Ak sa staráme o obličky, osoh majú z toho aj náš nervový systém, kosti, chrupavky, kĺby, chrbtica, platničky, či sluch. Ovplyvníme tým aj množstvo čchi, ktorou disponujeme a vnútorné naladenie.

Jarné čchi-kungové stretnutia (február, marec) sú prirodzene zamerané na náš najväčší detoxikačný orgán – pečeň, ktorá zároveň zabezpečujúce psychickú pohodu. Ak sa staráme o pečeň, osoh z toho majú aj šľachy, väzy, nechty, oči, vlasy, u žien menštruačný cyklus a v tele všetko prúdi tak ako má :-).

Miesto
Yoga House Bratislave_ štrvtky 10,00 – 11,15 (30.11. -21.12. 2023 _ 4 lekcie)
prihlásenie priamo cez Yoga House bit.ly/41ImcS9
Yoga House Bratislave_ štrvtky 10,00 – 11,15 (11.1. -14.3. 2024 _ 10 lekcií)
prihlásenie priamo cez Yoga House bit.ly/44XxcfT

Cena
12€ na lekciu


Pozri aj
Kniha Cvičenie ako liek
Taoistické ozdravné meditácie
Čchi-kungové retreaty
Zimné taoistické ústranie
Čchi-kungový retreat v Číne
Čchi-kungové víkedovky
Videokurzy čchi-kungu
Celoročný cyklus

Share Button