Sila ženského Tao (Cesta lotosového kvetu)

Intenzívny víkendový sebauzdravovací retreat zameraný na kultiváciu ženskej energie prostredníctvom starých taoistických cvičení, meditácií a pohybovo-tanečných improvizácií.

Tanec odjakživa považujem za zvláštnu, tak povediac ženskú formu čchi-kungu. Pomáha regenerovať, harmonizovať a zvyšovať životnú energiu, vitalizuje kĺby, šľachy, orgány, žľazy, pomáha nadväzovať užšie prepojenie so silami vesmíru a vlastnými energiami. Keď sa vykonáva uvedomelo, prepája v našom vnútri Nebo so Zemou, tým pádom v nás aktivuje silné transformačné účinky. Až neskôr, keď som sa začala venovať taoistickým technikám kultivácie energie v tele cez čchi-kung a nej-kung, objavila som množstvo spoločných prvkov. A to bol už len krôčik k začiatku vedomého prepájania. Vedome viesť energiu cez statické meditácie a vizualizácie do pohybu a naopak zážitky z pohybu ukotvovať hlbšie v bunkách prostredníctvom čchi-kungu a nej-kungu (ozdravných a transformačných meditácií).

Náplň
Nej-kung pre ženu – hľadanie svojho stredu (centrovanie), uzemňovanie, sila troch tan-tchienov, vnútorný úsmev, energetické posilňovanie ming-menu, prečisťovanie a revitalizácia orgánov, automasáž orgánov, posilňovanie jin, uchovávanie a využívanie sily vaječníkov, spojovanie s matkou Zemou, prijímanie nebeského svetla, práca so zvukovými ladičkami a esenciálnymi olejmi, a mnoho ďalších.
Cvičenia / meditácie / pohybovo-tanečné improvizácie na precítenie toku energie v meridiánoch a energetických centrách, moxovanie energeticky slabších miest / liečivá vizualizácia v pohybe za sprievodu harmonickej – pokojnej i dynamickej hudby.

Miesto, termín, rozvrh 
sobota 9,00 – 18,00 (s pauzou na obed)
nedeľa 9,30 – 15,00 (s kratšou snack pauzou)

Cena, prihlášky
119 €
Prihlasujte sa cez formulár nižšie.

Vedie
Zuna Vesan, autorka kníh Tao cesta ku zdraviuMeridiány – dráhy života a Cvičenie ako liek. Taoizmu sa venuje už cez 20 rokov, niekoľko rokov študovala systém Univerzálne liečivé Tao, v súčasnosti je žiačkou majstra Zhong Xue Chao. Každoročne vedie zimné taoistické ústrania a čchi-kungové retreaty v prírode Bielych Karpát a Orlických hôr. Je zakladateľkou slovenskej Školy shiatsu a TAO.

Predchádzajúce retreaty Sila ženského Tao so Zunou
2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2013, 2012

Pozri aj
Online meditácie pre ženy

Prihlásenie cez formulár
V kolonke “mám záujem o” rozroluj a vyber kurz.
V prípade, že sa ešte nepoznáme, do formulára napíšte pár slov o sebe. Ďakujem 🙂

    Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

    Share Button