26.–28.10. 2018 1. časť
23.–25.11. 2018 2. časť
Centrum Surya, Biele karpaty

Intenzívne víkendové stretnutia pre praktikantov shiatsu, čínskej medicíny, masáži tchuej-na, ale aj iných záujemcov, ktorí by chceli porozumieť alchýmii ženského tela.
Žena je, na rozdiel od muža, cyklickej povahy. Počas svojho menštruačného cyklu prechádza štyrmi fázami, štyrmi cyklickými zmenami. Každá z týchto fáz má svoje špecifiká, v každej z nich je čchi v inom procese vývoja. Kvalita každej z týchto fáz je zrkadlom ženinho zdravotného stavu a signály v každej fáze hovoria o vnútorných podmienkach, prípadne patológiách ženského tela. Preto sa v čínsko-medicínskych kruhoch hovorí, že „liečiť ženu je ako liečiť štyroch mužov“. To môže pôsobiť ako sťažujúci faktor, ale je to skôr naopak. Ženy sa liečia jednoduchšie ako muži, pretože cez stav svojho cyklu veľa o svojom zdraví prezradia. Ten vypovedá o tom, akú úroveň má ženina čchi, ako sú na tom kvalitatívne i kvantitatívne jej krv a telesné tekutiny, ukazuje na stav jednotlivých orgánov a na pomer jin-jangu. Cyklus ženy je teda zároveň významným diagnostickým nástrojom. Terapeut sa podľa týchto informácií dopracuje k jasnejšiemu obrazu o tom, čo sa v tele ženy deje, a na ktorú fázu a orgány sa treba v tomto celku zamerať.

Pre obšírnosť a komplexnosť tejto témy je kurz rozdelený na dva víkendy. Okrem špecifík menštruačného cyklu bude reč aj o myomoch, cystách, PMS, neplodnosti, ženskej emocionalite, antikoncepcii a iných špecifikách.

Škola je otvorená aj pre absolventov či študentov iných škôl shiatsu, náhodných záujemcov so skúsenosťami so shiatsu. Účasť len na jednom je možná.

Študenti dostanú podrobne vypracované skriptá s popismi používaných bodov, filozofickými súvislosťami, receptami.

Vyučuje
Zuna Vesan

Rozvrh
piatok: 18,00 – 21,00
sobota: 9,00 – 18,00 s obednou prestávkou
nedeľa: 9,00 – 13,00

Cena
109 € za víkend / pri platbe viac ako 3 týždne pred víkendom 99 €
Pre skalných študentov, teda tých, čo navštívili minimálne 5 kurzov Školy shiatsu, je cena 89 € (pri platbe viac ako 3 týždne pred víkendom, inak 99 €).

Cena ubytovania a stravy
10 € na noc (7 € poplatok na deň bez nocľahu za užívanie priestorov a sociálnych zariadení centra)
6 € obed (aj s polievkou), 5 € večera, 3 € raňajky
Teda dohromady za víkend 43 €
Príspevok za samostatné varenie v kuchyni modrého domu (len v zvláštnych prípadoch – diéta, pôst a pod.): 2 € na osobu a deň.

Storno
Storno poplatky

 

Prihláste sa na kurz:

    Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

    Share Button