Čchi-kung v piatich premenách energie
január – november 2023_obsadené

Celoročný modul štúdia a praxe čchi-kungu zameraný na porozumenie dynamiky premien čchi a jej vývoja počas roka cez svoje vlastné telo a vo svojom vlastnom tele, prostredníctvom učenia o piatich fázach vývoja čchi energie – VODA, DREVO, OHEŇ, ZEM, KOV.
Hlboká a detailná práca s orgánmi a meridiánmi jednotlivých fáz cez čchi-kung – podpora orgánov a psychickej vyrovnanosti, podpora zmyslových orgánov a jednotlivých fyzických štruktúr (kosti, kĺby, šľachy, cievy a pod). To všetko v praxi čchi-kungu a samozrejme trochu aj v teórii.

Tvar štúdia:
• Štúdium má formu intenzívnych víkendových kurzov. Každý víkend je zameraný na premenlivú fázu (element), ktorá súvisí s ročným obdobím, v ktorom seminár prebieha (jar-drevo, leto-oheň, babie leto-zem, jeseň-kov, zima-voda). Obsahuje špecifiká jednotlivých fáz v prepojení s orgánmi a dráhami.
• Na každom stretnutí dostanú študenti potrebné teoretické informácie a materiály obsahujúce tabuľky súvzťažností 5 premenlivých fáz, podrobné mapy meridiánov, funkcie jednotlivých orgánov a ich súvislosti s emóciami, popisy používaných akupunktúrnych bodov, s ktorými v rámci cvičenia čchi-kungu budeme pracovať a pod.
• Škola je otvorená pre každého seriózneho záujemcu – pokročilého cvičiteľa, ale aj začiatočníka.
• Účasť na každom víkende nie je podmienkou, i keď účasť na celom cykle má o moc hlbšie účinky. Študenti sa môžu priebežne pridávať do kurzu počas ktoréhokoľvek ročného obdobia (pokiaľ bude miesto).
• Počet miest je obmedzený.

Štúdium obsahuje:
Štúdium má komplexný charakter, budú sa v ňom objavovať časti zostáv_Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Song Kai Guan Jie (Otváranie kĺbov), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), Yi Jing Jing (Transformácia svalov a šliach), I Liq Chuan, Makko-ho streče meridiánov a Šesť liečivých zvukov.

Štúdium vedie:
Zuna Vesan, autorka kníh Tao cesta ku zdraviuMeridiány – dráhy života a Cvičenie ako liek. Taoizmu sa venuje už cez 20 rokov, niekoľko rokov študovala systém Univerzálne liečivé Tao, v súčasnosti je žiačkou majstra Zhong Xue Chao. Každoročne vedie zimné taoistické ústrania a čchi-kungové retreaty v prírode Bielych Karpát a Orlických hôr. Je zakladateľkou slovenskej Školy shiatsu a TAO.

Miesto a termíny:
Priestor Špirála, Bratislava, Ružinov (s možnosťou cvičiť v parku, v bezprostrednej blízkosti centra).
14.– 15. január 2023 (fáza voda)
18.-19. marec 2023 (fáza drevo)
20.-21. máj 2023 (fáza oheň)
23.-24. september 2023 (fáza zem)
18.-19. november 2023 (fáza kov)

Zatiaľ sa dá s fázami cvičiť online – pozri videokurzy

Rozvrh:
Sobota: 09,00 – 18,00 (s prestávkou na obed)
Nedeľa: 09,00 – 14,00 (s prestávkou na snack)

Cena:
129 € za víkend
Celý cyklus (platba naraz) 595 € (miesto 645 €)
storno

Prihláška sa na kurz:
Vo formulári si vyberte daný kurz. Do správy, prosím, napíšte aké máte skúsenosti s čchi-kungom a či máte záujem o celý cyklus, alebo len o nejakú fázu.

    Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

     

    Share Button