Zunu Vesan inšpiruje a ovplyvňuje taoistická filozofia už vyše 20 rokov. Počas svojho života na horách zistila, že túto múdrosť netreba hľadať len v knihách a u ľudských učiteľov, ale že je všade navôkol nás. Jej veľkými učiteľmi taoizmu sú stromy. Svojim životom a vývojom, svojim dokonalým naladením sa na energiu Zeme i vesmíru, svojou schopnosťou prispôsobovania sa, či svojim špecifickým používaním času a priestoru, poskytujú nesmierne veľa inšpiratívnych odkazov a múdrych myšlienok.

Kniha je dialógom medzi Zunou a stromami, ktoré ju zasväcujú do taoistickej filozofie svojimi osobnými životnými skúsenosťami, ale aj myšlienkami ľudských taoistických filozofov ako Lao-c´, Lie-c´, Čuang-c´ a iných, či múdrymi výrokmi z niektorých starých čínskych lekárskych spisov. Pracuje v nej aj s niektorými výkladmi najstaršej kánonickej knihy Knihy premien I-ťing.

Kniha Múdrosť stromu sleduje vývoj energie v priebehu premien ročných období a života stromov počas nich. Má 4 základné časti (jar, leto, jeseň, zima), v ktorých obsahuje 46 kapitol (cca jedna kapitola na každý týždeň v roku). Počas nich Zuna cez reč stromov čitateľovi približuje základné taoistické myšlienky, ako jin-jang, energiu čchi, alebo wu-wej (konanie v nekonaní). Píše v nej o potrebe spomaliť, meditovať, o schopnosti pustiť a nelipnúť na ničom, o dôležitosti skutočného oddychu, o kráse nedokonalosti, či o užitočnosti neužitočného, ale aj o úcte k prírode a jej múdrosti.

Kniha je prepojená s hudbou hudobníka Maoka. Ku každej kapitole je pre účel čítanej témy špeciálne vybratá určitá jeho skladba. Tú si čitateľ môže (ale aj nemusí) nájsť cez QR kódy uvedené v knihe. Kniha tak ponúkne čítanie s hudbou, ktorá textu pomôže vytvoriť iný rozmer.
Kniha je plnofarebná, s pevnou väzbou, je v nej 39 kaligrafií, počet strán je 240.

Pozývame na krst knihy 13.3. 2024 o 18,00 v kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave.
Moderuje Martin Nikodým, krstnou mamou bude Ela Lehotská.


Čo o knihe píše prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc.?
“V tejto knihe sa zbieha taoizmus s kvantovou teóriou, kde každá mikročastica je súčasne na svojom mieste a aj na všetkých ostatných miestach v našom svete. Kniha je liečivá a nalaďujúca, je transcendujúca a čitateľom nastavuje zrkadlo, v ktorom nezbadáme len samých seba, ale v sebe samých sa cez ňu ukáže hĺbka toho, čo hľadáme v kozme. Je úplným darom, pretože nám vracia pokoj, vracia nás na epikurovskú tíšinu duše.”


Text_Zuna Vesan / Grafická úprava_Juraj Šramko / Kaligrafie_Seiko Ginšó / Fotografie_Tomáš Eileen Yaman, Boris Verseghy, Milan Kozánek a ďalší / Ilustrácie_Peter Žuffa / Hudobná zložka_Maok


Kde knihu nájdete?

Pokiaľ chcete podporiť priamo Zunu a nie kníhkupectvá alebo e-shopy, môžete si knihu kúpiť priamo od nej.
Zuna však knihu nepredáva ako nejaký tovar v zľave, pretože si váži svoju prácu a prácu všetkých, ktorí sa na knihe podieľali.
Cena 21,90€ (545 CZK) – objednať sa dá cez formulár nižšie.
Posielame ju na Slovensku, ale aj v Česku.

Knihu možno kúpiť aj v bežných reťazcoch Panta Rhei alebo Martinus, ale aj iných kníhkupectvách, alebo v e-shopoch týchto kníhkupectiev, či iných knižných e-shopoch.
V Čechách ju bude možné objednať napr. cez www.megaknihy.cz
Knihu môžete samozrejme kúpiť aj priamo od Zuny na jej seminároch.


Ako súčasť tejto hlavnej knihy MÚDROSŤ STROMU vzniká jej “pracovná kniha”, ktorú Zuna píše so svojou dcérou Jasu. Tá čitateľovi cez rôzne úlohy, cvičenia, techniky, či možnosti zamyslenia ponúkne priestor na hlbšie vnorenie sa do myšlienok pôvodnej knihy a ich aplikovanie do života. Bude vás sprevádzať premenami počas roka a teda premenami, ktoré strom počas roka zažíva a cez ne vás učiť ako sa jednoduchšie napojiť na prirodzenosť toku života a nekráčať proti nemu.

Pracovná kniha zároveň ponúkne popis 12 špeciálnych čchi-kungových cvičení so stromami, sprevádzaných ilustráciami z dielne Petra Žuffu, a aj nejaké recepty k využívaniu produktov stromov pre liečebné či kulinárske účely.

Zuna s Jasu veria, že táto kniha pomôže ľuďom k hlbšiemu a vedomejšiemu prepojeniu sa so sebou, so  stromami, či celkovo s prírodou.
K prepojeniu, ktoré v našom prostredí výrazne absentuje.

Knihu plánujeme vydať v druhej polovici roku 2024.
V tom čase vyjde aj audiokniha Múdrosť stromu, opäť v skvelom podaní herečky Ely Lehotskej.

 


Ukážky z knihy Múdrosť stromu nájdete na týchto odkazoch:
Krása pominuteľnosti
Prirodzenosť v jednoduchosti
Strom je majstrom konania v nekonaní
Strom povýši nedokonalé na nádherné
Čo robí strom v ťažkých časoch
Schopnosť pustiť a navrátiť sa

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


Objednať knihu môžete cez tento formulár.
Cena knihy je 21,90€ (545 CZK).
Poštovné cez Slovenskú poštu (doporučene) – 3,50€ ( v rámci Slovenska) 
Poštovné cez Zásielkovňu (Packeta) – 3,30€ /pri objednaní 2 kníh – 2€ /pri objednaní 3 kníh je poštovné cez Zasielkovňu zdarma. Balné neúčtujeme.
Do Česka knihu posielame len cez Zísilkovnu.
Do správy vo formulári prosím vpíšte počet kníh a pobočku Zásielkovne, kam knihu chcete poslať, prípadne adresu, kam ju chcete poslať doporučene cez Slovenskú poštu. Budeme potrebovať uviesť aj celé vaše meno a telefónne číslo. Ďakujeme za spoluprácu.
Knihu je možné objednať aj v balíku s ďalšími Zuninými knihami.
Možné je ju odovzdať aj na krste knihy alebo na nejakom z najbližších Zuniných seminárov.  Súhlasím so spracovaním osobných údajov.


  Pokiaľ by ste chceli podporiť tvorbu tejto knihy – prispieť na tvorbu kaligrafií, hudby, fotografií, nahrávky audioknihy, ale aj tvorby samotného rukopisu a odborných konzultácií, Zuna vám bude veľmi vďačná.
  Keďže písať knihy tohto druhu a vydávať ich na Slovensku je skôr poslaním než zárobkovou činnosťou, a do jej tvorby je zahrnutých niekoľko umelcov, dovoľuje si obrátiť sa na vás so žiadosťou o pomoc – o finančný príspevok.

  Prispievať môžete akoukoľvek sumou.
  Avšak pri príspevku 54€ / 1300CZK (a viac) dostanete knihu Múdrosť stromu aj s venovaním a podpisom :-).
  Pri pri príspevku 99€ / 2400CZK (a viac) dostanete 2 knihy Múdrosť stromu (tento “balík” môže obsahovať kombináciu kníh z týchto možností: hlavná kniha, pracovná kniha a audiokniha) aj s venovaním a podpisom :-).
  Pri pri príspevku 135€ / 3240 CZK (a viac) dostanete 3 knihy Múdrosť stromu (tento “balík” môže obsahovať kombináciu kníh z týchto možností: hlavná kniha, pracovná kniha a audiokniha, alebo tri knihy Múdrosť stromu – hlavná kniha, alebo kombináciu troch rôznych kníh zo Zuninej tvorby) aj s venovaním a podpisom :-).
  Pri sponzorskej podpore – príspevku 369€ / 8850 CZK (a viac) dostanete šesť kníh (podľa svojho výberu) s venovaním a podpisom a vaše meno alebo firma bude uvedené v knihe v poďakovaní.

  Číslo účtu pre Euro je vo VUB – SK28 0200 0000 0047 8618 2755
  Pre českých podporovateľov pri podpore v CZK je účet v ČSOB – 235378980/0300
  Do správy pre prijímateľa prosím napíšte KNIHA a SVOJE MENO, aby sme Vás boli schopní registrovať.
  Prípadne mi aj napíšte mail, aby som mala na vás kontakt.
  V prípade otázok píšte na zuna@shiatsu-terapie.sk

  Ďakujem za pomoc a teším sa na spoločné vnorenie sa do taa.
  Zuna.

  Umelecký tím:
  Zuna Vesan_koncept, autorka textu, čchi-kungové cvičenia, réžia audioknihy
  Seiko Ginšó_kaligrafie
  Juraj Šramko_ grafický dizajn
  Maok_hudba
  Peter Žuffa_ilustrácie
  Tomáš Eileen Yaman_fotografie
  Ela Lehotská_slovo v audioknihe
  Jasu Kozánková_koncept a text pracovnej knihy
  Milan Kozánek_dramaturgia audioknihy


  Zoznámte sa s ďalšími knihami z produkcie Zuny Vesan
  TAO cesta ku zdraviu
  MERIDIÁNY dráhy života
  CVIČENIE AKO LIEK
  MÚDROSŤ TAOIZMU
  365 TAO

  Share Button