V roku 2018 vyšla Zunina prvá kniha TAO cesta ku zdraviu, ktorá sa rýchlo stala bestsellerom. Zuna sa v nej s čitateľmi delí o mnohé svoje skúsenosti. Tie ďalej spracuváva aj v ďalších knihách a spolupracuje aj na vydávaní iných kníh s taoistickou tematikou.

TAO cesta ku zdraviu (2018) je teoretický i praktický manuál pre aktívneho človeka, ktorý chce žiť zdravý a zmysluplný život. Kniha predstavuje myšlienky taoistickej filozofie a čínskej medicíny, ktoré sa už tisícky rokov riadia prírodnými zákonitosťami. Otvára cesty, ako sa na tieto zákonitosti naladiť, ako porozumieť svojmu telu a logike jeho orgánového systému. Rozsah knihy je 260 strán.
Viac o knihe, ukážky, rozhovory, fotky nájdete na Kniha Tao cesta ku zdraviu

Aj ako audiokniha!  


MERIDIÁNY dráhy života (2020) je prehĺbenejším pokračovaním knihy TAO cesta ku zdraviu. Približuje ľudské telo okom taoistickej filozofie cez sieť energetických dráh. Kniha ponúka logický a zároveň magický svet energie čchi a jej prúdenia v energetických tokoch. Venuje sa fenoménu čchi čo najviac ako je to možné. Stala sa učebnicou niektorých škôl čínskej medicíny a shiatsu, je však vhodná aj pre laikov.
Rozsah knihy je 300 strán.
Viac o knihe, ukážky, rozhovory, fotky nájdete na Kniha Meridiány dráhy života

Aj ako audiokniha!  


CVIČENIE AKO LIEK (2021) nadväzuje na predchádzajúce knihy Zuny Vesan, v ktorých sa jej darí približovať princípy čínskej medicíny bežnému čitateľovi. V tejto knihe ponúka možnosť zapojiť sa praktickou formou cez cvičenia, takže „čítať“ vlastným cvičením :-). Knihu však môžu čítať aj ľudia, ktorí jej predchádzajúce knihy nepoznajú, pretože cvičenia sú prezentované univerzálnou formou a kniha obsahuje aj vzácne informácie o základných princípoch čínskej medicíny aplikovateľných v čchi-kungu. Autorka do knihy predáva svoje mnohoročné skúsenosti s týmto pohybovým umením. Je prepojená aj s videoukážkami na kanály Youtube.
Rozsah knihy je 220 strán.
Viac o knihe, ukážky, rozhovory, fotky nájdete na Kniha CVIČENIE AKO LIEK

 


MÚDROSŤ STROMU (2024) je dialógom medzi Zunou a stromami, ktoré ju zasväcujú do taoistickej filozofie svojimi osobnými životnými skúsenosťami, ale aj myšlienkami ľudských taoistických filozofov ako Lao-c´, Lie-c´, Čuang-c´ a iných, či múdrymi výrokmi z niektorých starých čínskych lekárskych spisov. Pracuje v nej aj s niektorými výkladmi najstaršej kánonickej Knihy premien I-ťing. Kniha je prepojená s hudbou hudobníka Maoka. Ku každej kapitole je pre účel čítanej témy špeciálne vybratá určitá jeho skladba. Tú si čitateľ môže nájsť cez QR kódy uvedené v knihe. Kniha tak ponúkne čítanie s hudbou, ktorá textu pomôže vytvoriť iný rozmer.
Rozsah knihy je 240 strán.
Viac o knihe, ukážky, rozhovory, fotky nájdete na Kniha MÚDROSŤ STROMU


„Zunine knihy sú úžasné poklady, ktoré zahrňujem ako „povinné čítanie“ na našej Škole čínskej dietetiky. Ďakujeme za tento kus práce a sme radi, že tu Zunu máme.“
Monika / Zvolen

„Som vďačná za Zunine knihy. Určite ich odporučím známym, pretože sú to „šlabikáre zdravia“.
Ľubica / Veľký Krtíš365 TAO
(2021) je kniha Zuninho obľúbeného taoistického autora Deng Ming-Dao. Vyšla v slovenčine vo vydavateľstve IKAR v septembri 2021. Kaligrafie do nej namaľoval Paolo Zhang, čínsky výtvarník a kaligraf žijúci v Bratislave. 365 TAO je kniha meditačných a filozofických zamyslení na každý deň, približujúcich taoistickú filozofiu s jej typickým pohľadom na život.
Rozsah knihy je 390 strán.
Viac o knihe, ukážky, rozhovory, fotky nájdete na Kniha 365 TAO

 MÚDROSŤ TAOIZMU (2023) od taoistickej majsterky Evy Wong, jednej z najzaujímavejších súčasných autoriek a prekladateliek taoistickej literatúry a kníh o feng-šuej. Kniha Múdrosť taoizmu je výberom kľúčových myšlienok zásadných historických textov štyroch taoistických mysliteľov – Lao-c´, Lie-c´, Čuang-c´ a Chuaj-nan-c´. Eva Wong z nich vytvorila akési koncentráty, cez ktoré pôvodné myšlienky tlmočí dnešnému západnému čitateľovi zrozumiteľným, prehľadným a systematickým spôsobom.
Viac o knihe, ukážky a rozhovor o knihe, nájdete na Múdrosť taoizmu

 


 

Zuna ďalej pripravuje:
TAO POHYBU / The TAO of MOVEMENT
bude knižný sprievodca zdravím pre „moverov“ – tanečníkov, hercov fyzického divadla, bábkohercov, rôznych iných performerov žánrov ako nový cirkus, aerial dance, ale aj jogínov, športovcov, či iných „bodyworkerov“. V roku 2024 vyjde v angličtine v britskom vydavateľstve Singing Dragon a v roku 2025 ju v češtine vydá Nipos Artama, Praha.
Čítaj viac


Niektoré zo Zuniných článkov z tejto knihy môžete nájsť na blogu tejto stránky.


Pokiaľ by ste chceli Zunu v tejto spisovateľskej práci podporiť, bude vám veľmi vďačná.
Keďže písať knihy tohto druhu a vydávať ich na Slovensku je skôr poslaním než zárobkovou činnosťou, dovolím si obrátiť sa na vás so žiadosťou o pomoc, o finančný príspevok. Rada by som sa totiž finančne odmenila svojim spolupracovníkom, ktorí tvoria grafy, ilustrácie, kaligrafie, fotky, a ktorí odborne konzultujú texty.

Prispievať môžete akoukoľvek sumou.
Číslo účtu je vo VUB – SK28 0200 0000 0047 8618 2755
Pre českých podporovateľov v ČSOB – 235378980/0300
Do správy pre prijímateľa prosím napíšte KNIHA a SVOJE MENO, aby sme Vás boli schopní registrovať.
Prípadne mi aj napíšte mail, aby som mala na vás kontakt.
V prípade otázok píšte na zuna@shiatsu-terapie.sk

Ďakujem za pomoc, Zuna.


Objednajte si knihu alebo knihy cez tento formulár:

Ak máte záujem objednať vlastnú kombináciu niekoľkých kníh, uveďte výber do správy vo formulári.
Pri kúpe troch tlačených kníh, poštovné zdarma.    Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

    Share Button