6. – 8.4. 2018
Centrum Surya, Biele Karpaty

Škola shiatsu pozýva na intenzívne víkendové stretnutie pre praktikantov shiatsu, masérov, duly, ale aj iných “obyčajných” záujemcov, zamerané na ošetrovanie žien počas 9 mesiacov tehotenstva, prípravu na pôrod z pohľadu shiatsu a ošetrenia po pôrode. Kurz obsahuje teoretické poznatky súvisiace s tehotenstvom, informácie o stravovaní, shiatsu prax, prípravu na pôrod a kojenie. Kurz je vhodný aj pre mužov, ktorí chcú pomáhať svojim ženám.

Naučíme sa pochopiť toto obdobie, budúce mamičky podporiť fyzicky, ale aj emočne.

Energeticky je prirodzené, aby sa matka zamerala viac dovnútra, do stavu JIN (menej aktivity, viac vnútorného pozorovania, prijímania, mentálnej prípravy, ochrany spomenutých energií potrebných na výživu plodu a stabilitu matky). V súčasnosti však žijeme v spoločnosti, ktorá je nadstavená tak, že tehotenstvo ženy ignoruje. Žena tak v práci vykonáva rovnaké činnosti a rovnakou intenzitou, ako keby tehotná nebola. Je v stave JANG (aktivita, produktivita, vystavovanie sa akciám smerom von…). Ak nemá žena vhodné podmienky na „jinovatenie“, nastáva v nej vnútorné napätie a nadmerné spotrebovanie energií, ktoré majú byť uchovávané pre dieťa a matku. V tomto prípade sú pravidelné ošetrenia shiatsu nadmieru prospešné. Shiatsu je nádhernou cestou, ako sprevádzať mamičku i dieťatko na tejto ceste, či už po fyzickej alebo emocionálnej stránke.

Študenti dostanú podrobne vypracované skriptá s popismi používaných bodov, filozofickými súvislosťami. Informácie o strave počas tehotenstva a po pôrode, na podporu tvorby mlieka a doplnenie energie matky, sú samozrejmosťou seminára.
Čítaj blog študentky Kláry

Vyučuje
Zuna Vesan, ktorá so shiatsu sprevádzala počas tehotenstva a po ňom už mnoho žien.

Rozvrh
piatok: 18,00 – 21,00
sobota: 9,00 – 18,00 s obednou prestávkou
nedeľa: 9,00 – 13,00

Cena
109 € za víkend / pri platbe viac ako 3 týždne pred víkendom 99 €
Pre skalných študentov, teda tých, čo navštívili minimálne 5 kurzov Školy shiatsu, je cena 89 € (pri platbe viac ako 3 týždne pred víkendom, inak 99 €).

Cena ubytovania a stravy
10 € na noc (7 € poplatok na deň bez nocľahu za užívanie priestorov a sociálnych zariadení centra)
6 € obed (aj s polievkou), 5 € večera, 3 € raňajky
Teda dohromady za víkend 43 €
Príspevok za samostatné varenie v kuchyni modrého domu (len v zvláštnych prípadoch – diéta, pôst a pod.) je 2 € na osobu a deň.

Storno
Storno poplatky

 

Prihláste sa na kurz:

    Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

    Share Button