Čchi-kungové víkendy 2024

Počas týchto čchi-kungových víkendov si Zuna kladie za cieľ ponúknuť študentom esenciálne informácie, na ktorých je možné stavať ďalšiu čchi-kungovú prax. Okrem toho v nich ide aj o hlbšie pochopenie anatomických a energetických súvislostí pre vyvážené anatomické i energetické usporiadanie tela pri cvičení, ale aj osvojenie si metódy ako od učiteľa, či majstra ľahšie a rýchlejšie pochopiť princíp pohybu a tým pádom ho následne správne previesť.
Prvé štyri víkendy sú tak trošku prípravou na májový čchi-kungový retreat do Číny (máj 2024), ale samozrejme sú otvorené aj pre tých, ktorí sa tohto retreatu nezúčastnia.

Výuka zahrňuje:
– kvalitné uzemnenie
– oblasť kua a jej otvorenie
– prietok čchi cez uvoľnené kĺby
– aktivovanie čchi vo všetkých troch tan-tchienoch
– dotyk s vlastnou čchi
– smery toku čchi v meridiánoch
– práca so základnými akupunktúrnymi bodmi v čchi-kungu

Štúdium má komplexný charakter, budú sa v ňom objavovať zostavy Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Song Kai Guan Jie (Otváranie kĺbov), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), Yi Jing Jing (Transformácia svalov a šliach), I Liq Chuan, Objímanie stromu (Zhan Zhuang) a jej všetky verzie, Makko-ho streče meridiánov a Šesť liečivých zvukov.

Termíny
10. a 11.2. 2024
9. a 10.3. 2024
27. a 28.4. 2024
pokračovanie od septembra 2024

Miesto
MovementLAB / Bratislava_Ružinov

Cena
125€ / cena za všetky 3 víkendy je 355€
Cena pre účastníkov retreatu do Číny 111€ / cena za všetky 3 víkendy je 321€
storno

Rozvrh
sobota: 9,30 – 18,00 s obednou prestávkou
nedeľa: 9,30 – 14,00 s kratšou prestávkou na snack

Cvičenia vedie
Zuna Vesan, autorka kníh Tao cesta ku zdraviuMeridiány – dráhy života a Cvičenie ako liek. Taoizmu sa venuje už cez 20 rokov. Vyštudovala akupunktúru na Univerzite Guang Ming Beijing v Prahe, niekoľko rokov študovala systém Univerzálne liečivé Tao, v súčasnosti je žiačkou majstra Zhong Xue Chao. Každoročne vedie taoistické ústrania a čchi-kungové retreaty v prírode Bielych Karpát a Orlických hôr. Je zakladateľkou slovenskej Školy shiatsu a TAO.

Prihlásenie cez tento formulár
V prípade, že sa osobne ešte nepoznáme, napíšte, prosím, pár slov o sebe a dôvod, prečo sa na tieto semináre hlásite. Ďakujem, Zuna

  Súhlasím so spracovaním osobných údajov.


  Pozri aj
  Kniha Cvičenie ako liek
  Taoistické ozdravné meditácie
  Čchi-kungové retreaty
  Zimné taoistické ústranie
  Čchi-kungový retreat v Číne
  Videokurzy čchi-kungu
  Celoročný cyklus


   


  Share Button