Čchi-kung pre tri vrstvy nášho bytia
víkendy 2024_Bratislava alebo Zvolen

Počas týchto víkendov si Zuna kladie za cieľ ponúknuť študentom esenciálne informácie, na ktorých je možné pracovať s troma vrstvami – vrstvou fyzickou, energetickou a vrstvou vedomia. Do výuky rovnomerne zahrňuje 3 úrovne, ktoré spolu nesporne súvisia a vzájomne sa ovplyvňujú – čchi-kung, nej-kung a i-ťin-ťing.

 • Čchi-kung (kultivovanie čchi) obsahuje jednoduché cvičenia v stoji, počas ktorých sa výrazne aktivuje tok čchi v meridiánovom systéme a v systéme energetických centier – troch tan-tchienoch. Zlepšuje sa ním prietok čchi cez všetky kĺby tela, cez oblasť kua (oblasť stredu tela, oblasť ťažiska – panva, bedrové kĺby, spodná časť chrbtice) a zahrňuje aj prácu so základnými akupunktúrnymi bodmi v rámci cvičení.
 • Nej-kung (vnútorný kung – vnútorná práca) obsahuje zapojenie vlastného vedomia do prevádzania cvičení, rovnako aj meditačné cvičenia zamerané na prepojenie sa s orgánovým systémom, s troma tan-tchienmi a inými energetickými oblasťami tela. Zahrňuje aj prácu s mudrami (pozíciami rúk), prácu na kvalitnom ukotvení sa vo vlastnom tele, na dosiahnutí hlbokého dýchania a na kvalitnom uzemnení sa.
 • I-ťin-ťing (premena svalov a šliach) je zameraný hlavne na prácu s tokom čchi do/v rámci šľachovo-svalových dráh a fascií. Obsahuje zaujímavé strečové cvičenia, ktoré sa vykonávajú iným spôsobom ako bežne, a preto je počas nich čchi intenzívne posielaná do svalov, šliach a fascíí, čím sa posilňuje celý fyzický aparát, obranná vrstva energie „tečúca“ pod kožou a pri dlhodobom cvičení tieto streče dokážu aj modelovať telo.

V prepojení týchto troch vrstiev ide Zune o hlbšie pochopenie anatomických a energetických súvislostí, aby sme dosiahli vyvážené usporiadanie tela a efektívne prepojenie tela s mysľou, a to nielen pri cvičení, ale aj v bežnom živote.

 • Škola je otvorená pre každého seriózneho záujemcu – pokročilého cvičiteľa, ale aj začiatočníka.
 • Ideálne a najviac zmysluplné je absolvovať celú sériu víkendov (buď v Bratislave alebo vo Zvolene), ale samozrejme je možná účasť aj na jednotlivých víkendoch.
 • Počet miest je obmedzený.

Štúdium má komplexný charakter, budú sa v ňom objavovať zostavy alebo časti zostáv Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Song Kai Guan Jie (Otváranie kĺbov), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), Yi Jing Jing (Transformácia svalov a šliach), I Liq Chuan, Objímanie stromu (Zhan Zhuang) a jej všetky verzie a Šesť liečivých zvukov.


Bratislava / Priestor Špirála / Bratislava_Ružinovmapa
10. a 11.2. 2024_obsadené (berieme už len na čakačku)
9. a 10.3. 2024_obsadené (berieme už len na čakačku)
27. a 28.4. 2024_obsadené (berieme už len na čakačku)

Rozvrh

sobota: 9,30 – 18,00 s obednou prestávkou
nedeľa: 9,30 – 14,00 s kratšou prestávkou na snack

Cena
125€ / cena za všetky 3 víkendy je 355€
Cena pre účastníkov retreatu do Číny 111€ / cena za všetky 3 víkendy je 321€
Prihlásenie cez formulár nižšie.
storno


Zvolen / Anaháta
13. a 14.4. 2024 / prihlásenie – https://calendiari.com/event/6hDynkVt9U
22. a 23. 6. 2024 / prihlásenie – https://calendiari.com/event/D9Fuw5tMCk
28. a 29.9. 2024 / prihlásenie – https://calendiari.com/event/tMJfr5qx3E
23. a 24.11. 2024 / prihlásenie – https://calendiari.com/event/KDkcnavqMk

Rozvrh
sobota: 9,30 – 18,00 s obednou prestávkou
nedeľa: 9,30 – 15,00

Cena
180€

Kontakt
Eva Grossová_ esagatova@gmail.com


Semináre vedie
Zuna Vesan, autorka kníh Tao cesta ku zdraviuMeridiány – dráhy životaCvičenie ako liek, Múdrosť stromu (taoistický sprievodca plynutím života) a The Tao of Movement. Taoickej filozofii a praxi sa venuje už cez 20 rokov. Vyštudovala akupunktúru na Univerzite Guang Ming Beijing v Prahe, niekoľko rokov študovala systém Univerzálne liečivé Tao, v súčasnosti je žiačkou majstra Zhong Xue Chao. Každoročne vedie taoistické ústrania a čchi-kungové retreaty v prírode Bielych Karpát a Orlických hôr. Je zakladateľkou slovenskej Školy shiatsu a TAO.

Prihlásenie do Bratislavy cez tento formulár
V prípade, že sa osobne ešte nepoznáme, napíšte, prosím, pár slov o sebe a dôvod, prečo sa na tieto semináre hlásite.
Uveďte aj, prosím, či máte záujem o niektorý víkend alebo o všetky. Ďakujem, Zuna

  Súhlasím so spracovaním osobných údajov.


  Pozri aj
  Kniha Cvičenie ako liek
  Taoistické ozdravné meditácie
  Čchi-kungové retreaty
  Zimné taoistické ústranie
  Čchi-kungový retreat v Číne
  Videokurzy čchi-kungu
  Celoročný cyklus


   


  Share Button