Zuna (1973) pôsobí ako tanečnica, tanečná pedagogička a choreografka. S telom však pracuje aj na inej úrovni. Aktívne pôsobí ako shiatsu terapeutka a pedagogička shiatsu od roku 2002. Shiatsu študovala v škole Shiatsu Ki v Českej republike. V roku 2014 úspešne ukončila 6-ročné štúdium akupunktúry na Univerzite Guang Ming Beijing v Prahe. Ostatné roky študuje na Akadémii čínskej metafyziky. Má vlastnú shiatsu prax v Orlických horách a vlastnú Školu shiatsu a Tao.
čítaj škola shiatsu  čítaj ošetrenia
čítaj www.artyci.com.

Vo svojej shiatsu praxi sa okrem tanečníkov a športovcov, s ktorými denne prichádza do kontaktu, venuje aj „bežným“ ľuďom, ktorí prichádzajú s bolestivými chrbticami, kĺbmi, tráviacimi či ženskými problémami, alebo ktorých trápi únava, stres, tráviace problémy, neplodnosť a podobne. Shiatsu od nej vyhľadávajú aj budúce, či čerstvé mamičky, ľudia v rekonvalescencii po namáhavých liečbach alebo ľudia, ktorí chcú kvalitne zrelaxovať. Podľa potreby prepája shiatsu s moxovaním, baňkovaním, či reflexnou masážou chodidla, alebo s používaním esenciálnych olejov či zvukových ladičiek. V poslednej dobe sa venuje aj medicínskemu čchi-kungu, ktorého silné účinky aktivuje do liečby aj počas shiatsu. Jej ošetrenia sú sprevádzané aj radami ohľadne stravovania.
čítaj iné terapie

Pedagogickej činnosti sa venuje už vyše 30 rokov. Pôsobí ako pedagogička tanca, anatómie a shiatsu v rakúskej tanečnej škole SEAD v rakúskom Salzburgu, v Northern School of Contemporary Dance v britskom Leeds, na škole Bewegungs Art v nemeckom Freiburgu, ale aj na workshopoch v Česku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku, v Číne, Thajsku, vo Vietname a na Srí Lanke. Vo svojej pedagogickej práci sa sústreďuje na pochopenie teórie a jej prepojenie s praxou, o vzájomné prepájanie vedomostí s intuíciou. Jej kurzy majú rozmer celkového rozvoja osobnosti. Výučbu prirodzene obohacuje o aktívne fyzické cvičenia čchi-kung a o poznatky z oblasti stravovania (makrobiotika a stravovanie podľa piatich prvkov), ktoré so shiatsu súvisia v komplexnom merítku.

V oblasti tanca a zdravého pohybu sa posledné roky zameriava na prepájanie čchi-kungu s tancom a o vyučovanie medicíny prostredníctvom tanca a pohybu. Je autorkou medzinárodne rešpektovaných projektov Medicína v tanciDancing Qigong. Pre verejnosť vedie hodiny čchi-kungu a cyklus spoznávania tela cez pohyb pod názvom Bdelosť tela.
čítaj bdelosť tela
čítaj čchi-kung
čítaj medicína v tanci
čítaj dancing qigong

Zuna sa venuje aj spisovateľskej činnosti. Píše články o shiatsu, čínskej medicíne a taoistickej filozofii do rôznych periodík. Pravidelne prispieva do časopisu Vitalita príspevkami zameranými na taoistickú filozofiu v kontexte s ľudským telom. Niektoré z jej článkov nájdete tu, na blogu Eugeniky alebo na blogu artyci.com
V roku 2018 jej vyšla prvá kniha TAO cesta ku zdraviu, ktorá je prehľadným návodom ako uchopiť princípy čínskej medicíny v bežnom živote a každodennej praxi. Kniha má veľký úspech u čitateľov, za pár mesiacov sa predal celý náklad. Je slovenským bestsellerom a zároveň už aj longsellerom :-). V roku 2021 vyšla aj jej audioverzia.
V roku 2020 jej vyšla druhá kniha MERIDIÁNY dráhy života, ktorá je praktickým i teoretickým kompendiom čchi a meridiánov, veľmi obľúbená medzi študentmi akupunktúry, shiatsu a iných terapeutických metód, ale aj medzi praktikmi Jin jogy. Táto kniha sa tiež stala bestsellerom.
V roku 2021 vyšla jej tretia kniha CVIČENIE AKO LIEK, približujúca čitateľom svet čchi-kungu a jeho vplyv na zdravie.

Zunu môžete počuť v rôznych reláciách – čítaj viac

Share Button