Čchi-kung pre posilnenie imunity_online

Vzhľadom na momentálnu situáciu domácich izolácií realizujeme pre vás online ranné čchi-kungové cvičenia. Lekcie budú zamerané na posilnenie imunity cez aktiváciu a udržiavanie obranného štítu, tzv. wej-čchi. Za tým účelom budeme pracovať s orgánmi pľúca, slezina, žalúdok a obličky, ale sekundárne aj s ostatnými orgánmi cez prácu s piatimi premenlivými fázami (päť prvkov). Samozrejme budeme veľa pracovať s uzemňovaním, s transformáciou negatívnych emócií ako obavy, strach, frustrácia, nedôvera a pod., a tým upevňovať dôveru vo vesmírny chod vecí. Vyrovnávanie jinovej a jangovej čchi a práca s meridiánmi sú prirodzenou súčasťou.
Cvičíme ráno, ale môžeme vám poslať záznam, a tak môžete cvičiť kedykoľvek cez deň. V prípade záujmu píšte Zune na zuna@shiatsu-terapie.sk

Čchi-kung je prastará metóda kultivácie energie v tele, ktorá ponúka zharmonizovanie jej toku, následne dokonca aj jej zmnoženie a tým aj aktiváciu samoliečiacich mechanizmov tela. Čchi-kung bol oddávna považovaný za súčasť medicíny, hlavne prevencie. Je teda vynikajúcim prostriedkom na vytvorenie základnej stability zdravia, ktorej je imunita základom.
Na svojich hodinách sa zameriavam na prax vnútornej kultivácie cez jednoduché cvičenia. Tie zahrňujú dýchanie, vedenie pohybu cestou meridiánov, tok čchi cez päť fáz (päť elementov), očisťovanie orgánov, vnútornú vizualizáciu a meditáciu. Nedržím sa fixných foriem, skôr ponúkam telu vyskúšať si prácu s čchi cez jednoduché pohybové vzorce a improvizácie. Čchi-kung odporúčam všetkým, ktorí cítia zodpovednosť za svoje zdravie a chcú ho udržiavať v dobrom stave aj vlastným pričinením.

Energia v našom tele, ktorú taoisti nazývajú čchi, potrebuje plynulo telom prúdiť, aby mu zabezpečovala harmonické fungovanie. Ak neprúdi plynulo, dostávame sa do nerovnováhy a „otvárame tým dvere“ bolestiam a chorobám. Svojou bdelou pozornosťou sme však schopní čchi kultivovať a niektoré oblasti špecificky podporovať podľa potreby a zámeru.

Deň / Dátum / Čas
pondelky, stredy a štvrtky / 7:30 – 9:00

Miesto
u vás doma

Cena
5 euro jedna lekcia

Hodiny vedie Zuna

Prihlasujte sa cez calendiari
https://calendiari.com/zuna-qigong

 

 

Share Button